şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rockstar games'in yeni oyunu 40'larda geçen bir dedektiflik zamazingosu.
  http://www.rockstargames.com/lanoire/splash.html
 • 2008'e geliyor derken rockstar tarafından 2009'a atılmasıyla üzmüş film noir'ımsı ps3 oyunu
 • 2. dünya savaşı sonrasının kara filmlerinin sunduğu atmosferi bize sunmayı vaat eden ve bunu başaracağına emin olduğum oyun.
 • iki yıldır sabırsızlıkla beklediğim team bondi yapımı. şimdiye kadar resmi olarak sadece ps3 için çıkacağı duyurulmuş olmasına rağmen xbox 360 versiyonunun da olacağına yönelik söylentiler var.
 • rockstar games'in bükemediği bileği* öpme girişimi diyebiliriz.
  seviyoruz böyle girişimleri.

  "l.a. noire blends action, detection and complex storytelling and draws players into an open-ended challenge to solve a series of gruesome murders. set in a perfectly recreated los angeles before freeways, with a post-war backdrop of corruption, drugs and jazz, l.a. noire will truly blend cinema and gaming."
 • chip'in dediğine göre 50 milyon dolarlık bütçe ayrılan oyun.
 • (bkz: la nolir)
 • http://www.gametrailers.com/…-game-l-a-noire/707365

  mafia 2'yi unutun. bir şaheser geliyor.
 • "iki video içeren bi bağlantı patlatıyorum sıcak sıcak:
  http://www.shacknews.com/onearticle.x/66438

  gameinformer kapak yapmış, onun bağlantısını veriyorum:
  http://gameinformer.com/…/11/l-a-noire-preview.aspx

  ve devam ediyorum; playstation 3 ve xbox 360 sürümleri 2011 ilkbaharında raflarda olacak open-world open-ended aksiyon macera oyunu. hikayeleri yakın dönemlerde ve benzer tarzda işlendiği için haliyle akla geliyor ama, yine de bu oyunu mafia ile kıyaslayanları cole phelps (esas oğlan) döverken yanlışlıkla düşürüp kıracakmış. kırılanların içinden iki adet kalem pil çıkacakmış. ve pillerden biri bulunamayacakmış. neyse. oyun hakkında henüz fazla bilgi yok. polisiye yazsam uygun olur mu bilmiyorum ama konusu suç ve suçlular. aynı mafia oldu lan. o zaman şöyle ifade edeyim: devriye polisi olarak başlayıp cinayet masası dedektifliğine kadar yükselebiliyormuşuz. delil toplayıp olayları aydınlatıyormuşuz. yani tür olarak da bezasdasdsa asşdlkalşs kad kasd kasşld kşalsdk şsaldk şaskd şalskd şalskd şlaskd şlaskdsşalkdaşl skdlş askdşlkasşd lkas dşlaksdşlaksdso dıfposdfskd şlfks dksldşk foasdfkqşokd lşkfşdlsk fşs."

  yazmışım, kenarda dursun demişim. iyi demişim. oyun hakkında devamlı bi şeyler okuyorum; yok yirmi saate yakın konuşma kaydı varmış, yok senaryosu (ya da konsepti) ile ilgili ikibin beş yüz sayfa döküman varmış... şu yazma anım hep kafamın güzel olduğu zamanlara denk geldiğinden sallayıp duruyorum ama bu tür haberleri gördükçe de bu oyunu kesinlikle oynayacak biri olarak hiç değilse bu şekilde bir dokunuşum olsun istiyorum oyunla ilgili olarak, oyuna dair. bu oyun var yani, çok emek verildiği iddia ediliyor ve güzel olacak gibi. böylece şey olsun. bu da böyle bi anımdır. oldu mu? olmadı...

  olsun. temennimdir.