şükela:  tümü | bugün
  • son edit: burdaki hekimler ya da konuda bilgi sahibi olanlar kullanmayın diyor.

en iyi ihtimalle aman aman bir faydası olmuyormuş arkadaşlar, en kötü ihtimalle de karaciğer ve diğer organlara zararları olabilirmiş.

neden kullanılmalıdır, kullanılmamalıdır?
    kapsül olarak mı yoksa sıvı olarak mı tercih edilmelidir?
    hangi marka alınmalıdır?

gibi sorulara cevaplar içeren tavsiyelerdir.

benim yaptığım ufak bir araştırma sonucu en mantıklı seçenek,
    optimum nutrition'un kapsül şeklindeki ürünü.

60 adet her kapsülde 500 mg l-carnitine var ve fiyatı 73 lira.
  • spora başlamadan 20dk önce alın. spordan sonra da sade filtre kahve için. bu sayede kahvenin içerisindeki kafein karnitine destek verecek ve spor sonrasında da metabolizmanın çalışmaya devam etmesini sağlayarak yağ yakımını sürdürecektir.
    bir de herhangi bir kalp probleminiz varsa kullanmayın.
    akşam saatlerinde kullanmak bazı bünyeler için uyku problemi yaratabilir.

ilk defa spora başlıyorsanız kullanmayın. bu olmadan başlayın. kilo vereceksiniz ama belli bir yerden sonra kilo vermek zorlaşacak. o zaman karnitin kozunuzu ortaya koyarak kilo vermeye devam edin.

not: hardline termojenik.
  • kullanmayın.

para tuzağıdır. bi boka yaramaz.

zaten sağlıklı bir karaciğer ve böbreğe sahip bireylerde hergün l- karnitin üretilir. fazlası da dışarı atılır.
  • l carnitine hücrelere yağ asitlerinin taşınmasına yardımcı olur ancak vücutta yeteri kadar salgılanamadığı durumlar sıkça gözlenmektedir. kullanacak olanlara eğer bulurlar ise acetyl l-carnitine kullanmaları tavsiye edilir zira asetil formun emilimi daha yüksek olup kan beyin bariyerini de aşabilmektedir.
  • kullanmamaları yönünde yapılması gereken tavsiyelerdir. (bkz: arkadaş kullanmış oradan biliyorum)
  • kalp hastalıklarına sebep olduğu konusunda araştırma sonuçları bulunan amino asit.

meraklısı için kaynak

artılarını eksiklerini değerlendirmek lazım.
  • (bkz: santa farma)
  • yapacağınız antremanda hayvan gibi terlemeyecekseniz ve hayvan gibi
    su içmeyecekseniz kullanmayın.(kardio günü iyi gider)
    kahveden,kafeinden uzak durun.
    yağ yaktırıyor,kilo verdiriyor diyene direkt siktir çekin.saçmalık çünkü.

zırt pırt kullanmayın.günlük dozu aşmayın.

iyi beslenin ve iyi antreman yapın.
  • multipower şaselerinden 1 kutu kullanmıştım. bir faydasını görmedim. kullanmadığım dönemde 30 kilo verdim. önemli olan disiplin ve inanç. gerisi sıradan bireyler için para tuzağıdır.