şükela:  tümü | bugün
 • bir ankaralı olarak küçükken şahsıma her söylendiğinde had safhada gıcık olmama sebep olan cümle. söyleyen genelde 3. bir kişiye döner ve bozulmama müteakip kikir kikir gülerlerdi. mınakoduumun bebeleri mal size benzer laa.
 • la........la kalıbına birçok şeyin yeletirilebileceği,la bebe mal la dendiğinde ise uçan tepme atma isteği uyandıran laftır.
  bu kalıba yerleştirilmiş en güldüğüm replik ise la asistanlık ne la,asistanlıkta işmi la denerek türkiye dereceli bir bilkent asistanını küçümseme olayıdır.
 • bir fransız bebek maması markası.

  (bkz: gibi duruyor)
 • ankaralı bir camia'nin başından geçmiş komik bir hikaye mevcuttur bu olayla ilgili, kısaca özet geçmek gerekirse:

  3-4 arkadaş buluşulur, gezilir, içilir, bir yandan fotoğraflar çekilir. bu sırada ankaralı olduğu sanılan bir başka grup ankara kırosu, la bebe mal la şeklinde atıflarda bulunarak civarda gezinmektedir. sarhoş arkadaş grubu, la bebe mal la lafına baya takılır, üstüne bin bir türlü espiri yapar, fotoğrafları çeken arkadaşta, o gün çekilmiş olan fotoları bilgisayara attığı fotoğrafları "la bebe mal la" diye adlandırır.

  aylar geçer, fotoğrafları çekmiş arkadaşın bilgisayarı bozulur, kendisi halledemeyince bir bilgisayarcıya bırakır bilgisayarı. bilgisayarcı "apla bu bilgisayar göçmüş, hard diskten kurtarabileceğimi kurtarıcam özel bi dosya var mı kurtarmamı istediğin" gibi bir soru sorar. tabi arkadaş panik, tasarımcı, yaptığı işler gitsin istemiyor, can havliyle "dosyaların ismini hatırlayamadım, oradan okuyabilir misiniz?" gibi safça bir istekte bulunur. bilgisayarcı arkadaşta başla "bodrum 2007 yazı, design 101 proje ... " en sonun durup gayet fransızca bir aksanla lö beb be ma laaa der.
 • ankaraya özgü la bebe ile başlayan sözcükler silsilesinden bir seçme. samanlıkta iğne misali.
 • çok zor durumdan tam çıkacakken,tam her şey yerine oturmuşken beceremeyip tökezleyen,komik duruma düşen ankaralı kardaşı izleyen kaldırım sakinlerinin,eleman gittikten sonra durumu ifade ettikleri kelime öbeği.