şükela:  tümü | bugün
 • biletleri çıkmış eğlenceli opera. offenbach tarafından bestelenmiştir. sezon bitmeden bilet bulduğum için çok heyecanlıyım.

  --- spoiler ---

  ısparta kraliçesi ve menelaos'un eşi helen'in, truva kralı'nın oğlu paris ile kaçış hikayesini gülünç bir şekilde ele alır. bu olay truva savaşı'nın çıkmasına sebep olmuştur.
  --- spoiler ---
 • bu sezon izlediğim en en iyi temsillerden biriydi. operanın gülünç olmasının etkisi olabilir.
  ilk başlarken türkçe olması biraz tedirgin etti ama inanılmaz güzel oynadılar.

  oynarken kendileri bile eğlendiler. özellikle saf hallerine çok güldük.

  spoiler vereceğim, menelaos sana hem üzüldük hem güldük. abinin söylediği 'varsın ülkemde ahlaksızlık alsın yürüsün' sözlerine sahip aryası müthiş komikti. ha bir de ' seni gidi süslü yosma' çok güldürdü salonu.

  not: yav paris sana hayran kaldık bil isterim. hem çirkinsin hem karizmatik çözemedik :)
 • iki küsür saatlik temsilde eğlenceli kısım onbeş dakikayı geçmez. yani genel olarak "eğlenceli" falan değildir, sıkıcıdır. ayrıca konusu da fazla klişedir.

  ama oyunculuklar kaliteliydi tabii ki, haklarını verelim.

  tanım: gideceklerin tekrar düşünmelerini tavsiye ettiğim operettir.
 • antik yunan mitolojisine, anadolu ya ait her türlü efsane ve olaya hele ki troya denilen bir savaşın sonuçlarından önce nasıl başladığını öğrenmek, anlamak ve bilgi dağarcığınızı pekiştirmek isterseniz gözü kapalı gidin, öyle tempolu ve eğlenceli bir konusu olmasa da bahsi geçen konulara ilgisi olan her insanın mutlaka ilgisini çeken bir kurgusu ve anlatımı vardır.

  1 nci perde de elmalı adam sahnesine dikkat ediniz lütfen
 • truva olayına götüren olaylar silsilesini zaman zaman hicvederek -soyluları ve ahlak anlayışını eleştirerek- anlatan başarılı operet. temposu oldukça yüksek ve 150 dakika boyunca hiçbir kısmı sıkıcı bulmadım. konu zaten isimden de belli az çok, lakin güzel uyarlanmış. yunan mitolojisi ve karakterleri hakkında biraz bilgi sahibi olmadan gitmemek gerektiğini düşünüyorum, zira şarkı sözleri, diyaloglar ve olaylar az da olsa sembolik öğeler içermekte. türkçe olduğunu öğrendiğimde kötü olacağını düşünmüştüm ve yanılmışım. kostümler ve dekor uygundu, oyuncuların performansı eksik olan kısımları kapatıyordu bence, oldukça iyiydiler. emeği geçen herkese teşekkürler, izleyiniz.
 • arkadaşımın yarın (10 şubat) bir adet ekstra bileti olan operet.
  yer: kadıköy
  eşlik etmek isteyen olursa yeşillendirebilir.