şükela:  tümü | bugün soru sor
 • netflix yeni dram dizisi.
 • lgbti destekçisi netflixin meksika yapımı yeni dizisi.dram denmiş ama aslında kara mizah olan dizi. 2 bölüm izledim fena değil diyebilirim. her bölümün adı bir çiçek ismi ve çiçeğin simgesi ile alakalı olarak ana konu ilerliyor.
 • sırların ortaya döküldüğü kara komedi.
 • ilk bölümü itibarıyla çok sarmadı ama belki lgbt temalı kısımlarının hatırına biraz daha şans verebilirim.

  buraya yazma kararı verdiren şey ise şu, bu dizide veronica castro var lan! hani şu zenginler de ağlar dizisinin marianna'sı, hani oo beto beto marianna luiz alberto'nun marianna'sı. nasıl şaşkınım anlatamam o nedenle.

  çok yaşlanmış yalnız, gerçekten adını bilmesem, başrol yazılarında okumasam hatırlayamayabilirdim.

  edit: wow, açıldıkça açılan bir dizi, kesinlikle izlenmeye değer, ilk bölümden önyargılı olmamak lazım. fazlasiyla almodovaresque ;)
 • bunyesinde acayip yakışıklı adamlar barındıran, kara mizahı bol yeni çerezlik dizim.
  zenginli dizileri çok severim, buradaki rüküşlüğe varan detaylara ise bayıldım.
  jenerik muazzam! buram buram frida kahlo kokuyor.

  --- spoiler ---

  yer yer birdcage tadı alıyorum. umarım ilerledikçe baymaz.

  --- spoiler ---
 • başlayıpla bitirmemim bir olduğu enfes drama, drama da değil aslında trajikomediler dolu bir dizi.

  karakterlerin iyi veya kötü olarak ayrılmak zorunda olmadığı, mükemmeliyetin vitrin mankenine has olduğunu bu denli net anlatan dizilere bayılıyorum.

  içim açıla açıla seyrettim neredeyse tüm sahnelere hakim olan çiçekleri, lüksün bile göz rahatsız etmediği o zenginliği, her yerden bir lgbt üyesinin fırlamasını.

  ayrıca bir tanrı var ki;

  (bkz: paco leon)
 • aislinn derbez‘in eleni karakterini canlandirdigi dizidir.
 • her odanın ayrı bir renkte döşendiği büyücek bir evdir la casa de las flores. (ev olanı tabi.) bazen önemli sahnelerde iki oyuncuyu da sahnenin geçeceği odayla benzer renkte giydiriyorlar. daha kaç bölüm bu mizanseni devam ettirirler bilmiyorum fakat denk geldikçe hoşuma gidiyor.

  öte yandan herşeyi bilen büyük ablanın (adını hatırlayamadım ve aramaya üşendim) konuşma tarzı beni benden alıyor. (röportajını izledim, karekteri canlanıran oyuncu normalde öyle konuşmuyor.) kadınlı erkekli bunca seksi karakter arasında beni en çok cezbeden bu abla oldu. batı yarıküresinde yaşayan orta üst gelir grubu mensubu biri olsam bu konuyu terapistimle tartışır, daha jenerik seksapelite unsurları yerine neden eksantrik hal ve davranışlardan tahrik olduğumu irdelerdim. olmadığım için şimdilik buraya yazdım.
 • çiftçenek izlenebilecek bomba dizi. dansçı ile evin oğlu arasında denişik bir elektrik var.
 • yazın dizisizlik rehavetinden ben kurtaran muhteşem bir başyapıt. (bkz: kara komedi)

  hikaye; çiçekci dükkanıyla başlayıp deli paralar kazanmış meksika camiasında önde gelen bir ailenin babasının doğum gününde başlıyor. bu doğum gününe, babanın aksaray'da pavyon işleten metresinin gelip kendini asmasıyla ortalık kızışıyor. öyle ki dışardan bu mini minnak görülen aile aşk-ı memnu edasıyla binbir çeşit hayat yaşayıp herkeslerden gizliyorlarmış. hayır ailenin etrafı birde dedikoducu koca karılarla dolu nasıl başarmışlar bu işleri aklım almıyor.

  sizde bu çılgın entrika şölenine katılmak istiyorsanız izleyin izlettirin sağda solda bahsedin ki 2. sezon onayını alsın.