aynı isimde "la casa de papel (roman)" başlığı da var
  • su diziye dair en sevdigim sey kadin oyuncularin burunlarinin dogalligi.

hangi turk dizisinde bu kadinlara rol verilirdi? neden bizim toplumumuzda sadece kucuk ve hokka burun kabul goruyor? kadinlarin instagram sayfasinda bile turkler "karadenizli misin abla?" "burnunu yaptirman icin yardim kampanyasi baslatalim xd" seklinde yorumlar yapmislar. bu kadar kompleksli insanlarin bulundugu bir ulkede buyuyup sekillendigim icin cok uzuluyorum.
  • arturo adında ekşi sözlük yazarı içeren bir yapım.
  • denver’ın arturo’yla ilgili avustralya yalanını söylerken bunun palavra olduğunu el hareketiyle de gösterdiği dizi.
  • soygun için bu kadar salağı bir araya getirebilmek için profesör değil, burhan kuzu olmak lazım
  • öncelikle bu pedro alonso (berlin) gerçekten de vefalı ve karakterli bir adammış. ülkemize geldiğinde gördüğü sevgi karşısında, on milyonlarca dolar versek dahi yapamayacağımız reklamı, tüm dünyada izlenen popüler bir dizide bizler için doğaçlama olarak yapmıştır. dizinin en sevilen karakterlerinden biri olarak, romantik bir akşam yemeğinde, aşık olduğu kadına "hayatımıza renk katmak için istanbul'a gideriz" demesi gerçekten de paha biçilemez bir selam bizler için. çünkü dizinin orjinal metninde istanbul geçmiyor.

eğer bu dizi abd veya fransız dizisi olsaydı, istanbul ismi anca bir terör saldırısı haberinde duyulurdu. işte bu yüzden bu adamın yaptığı şey çok değerli.
  • --- s1e4 spoiler ---

bir tokatla başlamıyor. öyle olsa, kimse şiddet gösteren bir adamla birlikte olmazdı. tersten gidiyor. zeki, çekici bir adama aşık oluyorsunuz. size kendinizi dünyanın merkezi gibi hissettiriyor. sonra profil resminizi kaldırıp kızınızın resmini koymanızı istediğinde tatlı olduğunu düşünüyorsunuz. işe mini etekle gitmemenizi söylediğinde ben, erkeklerin dünyasında çalışan bir kadınım, diyorsunuz. aslında beni koruyor. sonra bir gün size bağırıyor. adım adım feragat etmek gibi. korku filmlerindeki gibi, biri bodruma iner, herkes "oraya gitme!" der ama yine de gidersin. bana ilk kez o zaman vurdu. sonra ikinci, üçüncü kez.

--- s1e4 spoiler ---
  • mantık hatası, bütün dizilerde, bütün filmlerde, bütün kitaplarda oluyor. oturup uğraşsak, breaking bad'den, game of thrones'dan sayfalar çıkar.

ancak ciao bella şarkısının yakıştığı bir berlin karakteri her dizide olmuyor ?

berlin: 10/10

resistencia !
    liberta !

ciao bella

edit: sadece birinci sezonu izledim.
  • --- spoiler ---

monica çocuğu doğurunca denver kucağına çok bilmiş bir arturito alacak diye gözüme uyku sokmayan dizi.
    --- spoiler ---
  • bununla ilgili onlarca komplo teorisi ürettim ama hiçbiri mantıklı değil. ispanya merkez bankası'nın 2. kasasında o kutunun ne işi var?
  • profesör, ispanyol erkeği karizması var bu adamda hoş..

-denver’in gülüşü facia

-şu banka müdürüne ve büyük elçinin kızına aşırı uyuz oluyorum 10.bölümdeyim umarım hak ettiklerini bulurlar.

-genel anlamda senaryo ve kurgu olarak başarılı bir dizi heyecanla izliyorum.

-ispanyolca çok estetik bir dil kulağa hoş geliyor.

-tokyo’yu hem matilda’ya hem v for wendetta maskesine benzetiyorum.

-diğer kadın da yıldız tilbe’ye benziyor
hesabın var mı? giriş yap