şükela:  tümü | bugün
771 entry daha
  • --- spoiler ---

türkçesiyle "darphane soygunu" (tam çevirisi: kağıt ev), álex pina tarafından ispanyol antena 3 kanalı için çekilen ve kısa sürede büyük bir popülarite yakalayan soygun dizisi. iki parça halinde yayınlanan tek sezonluk bir dizidir. 2 mayıs 2017'de ilk kez yayınlanmış, 23 kasım 2017'de sona ermiştir. dizide, úrsula corberó, paco tous ve alba flores gibi oyuncular oynamaktadır. iki sezondan oluşan dizinin ilk sezonunun süreleri yeniden düzenlenerek 9 bölümden 15 bölüme çıkartılmıştır ve dizi, 25 aralık 2017'de netflix'e eklenmiştir. dizinin tema müziği ise cecilia krull'un seslendirdiği my life is going on'dur. son olarak, dizinin imdb.com puanı 8,8/10'dur ve tüm zamanların en iyi tv yapımları listesinde 93. sıradadır.

oyuncular
    úrsula corberó - tokyo
    itziar ituño - raquel murillo
    álvaro morte - profesör
    pedro alonso - berlin
    alba flores - nairobi
    paco tous - moskova
    jaime lorente - denver
    miguel herrán - rio
    darko peric - helsinki
    kiti mánver - raquel'in annesi
    enrique arce - arturo román
    maría pedraza - alison parker
    anna gras - mercedes
    fernando soto - ángel
    juan fernández - coronel prieto
    fran morcillo - pablo
    esther acebo - mónica gaztambide
    clara alvarado - ariadna

konusu
    profesör lakaplı gizemli bir adam (álvaro morte), yüzyılın soygununu yapma hayaliyle işe koyulur. ince eleyip sık dokuyan profesör, ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında isim yapmış adamlardan oluşan bir ekip toparlar. kusursuz bir plan hazırlığı için kafasında 5 ay belirlemiştir. bu 5 ayı eve kapanarak, her ihtimali düşünerek ek planlar yaparak geçirirler. süre dolduğunda, ellerinde kusursuz diyebilecekleri bir plan olsa da, unuttukları bir şey vardır. bir soygunun başarıyla sonuçlanması için, en az plan kadar ekip de kusursuz olmalıdır.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt6468322/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/la_casa_de_papel

vikipedi - https://tr.wikipedia.org/wiki/la_casa_de_papel

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=5sm4qzsdn2o

--- spoiler ---
  • torrentte 1. sezonun linklerini bulamadığım dizi.

hepsi 720p ve üstü. bana daha düşük kalitede lazım.
  • burası öyle bir mecra ki yazarların büyük bir kısmı kendini çok özel hissediyor. popüler olan bir şeyi izleyip beğenmek kendisine hakaretmiş gibi geliyor. bir dizi sosyal medyada övülmeye başlasın anında ekşide karalamalar başlar. belkide dizi-film evrenin en iyi savaş sahnesine sahip olan game of thrones burada yerden yere vurulur. abartılmış filmler diye bir başlık var bu platformda adamlar imdb den açmışlar top 250 yi sırayla yazıyorlar. neden çünkü onları herkes beğeniyor benim özel olmam lazım.

böylelerini helsinki reyise vermek lazım anca düzelirler.
  • (bkz: sen beğenme ulan ayı)

sorsan en sevdikleri diziyi, arka sokaklar , çiçek taksi, istanbullu gelin derler.
  • 13. bölüm ile 14.bölüm arasını anlayamadığım dizi. şöyle ki : 14. bölümü indirdiğimde bir önceki bölümde gösterilen şeyler 13.bölümde yoktu. sanki bir ara bölüm olmuş da haberim yokmuş gibi.
    sebebini bilen varsa ve yeşillendirirse sevinirim
  • beğenerek izlediğim dizi. o kadar keyif aldım ki 4 günde 2 sezonu tükettim.
    mantık hataları olması hiç umrumda değil, dizinin amacı izleyiciyi heycanlandırmak, merak ettirmek ve tempoyu gereken seviyede tutmaktır.
    4 günde bitirdiğime göre bunu başarmış dizidir.
    hiç başlığına girip entrylere bakmadım spoiler yerim diye, bitirdikten sonra bir bakayım dedim yine hiç bir siki beğenmeme timi hücum etmiş.
    (bkz: montok hotoloro vor)
  • dünden beri ikinci sezon ne zaman yayınlanır acaba diye kederlenirken başlığa ilk girişimle ikinci sezonunda yayınlanmış olduğunu fark edip bu karanlık cumartesi akşamında mutluluğun ne demek olduğunu bir kez daha fark ettim. tokyo karakterini canlandıran úrsula corberó isimli ispanyol arkadaşımızın güzelliğini, sempatikliğini, gülüşünü izlemek için dahi izlenebilecek bir dizi.

--- spoiler ---

spoiler sayılmaz aslında 6. bölümde denver karakterinin çok ciddi bir dialog içinde yaptığı nah hareketi beni çok güldürmüştür. bunu kimse fark etmedi mi yoksa karakterin troll olmak adına mı yaptığını deli gibi merak ediyorum. kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 18.40

--- spoiler ---
  • parmaklarinizi canim ispanyollarin bu atesli dizisine yoracaginiza gidin sicmik birbirinin ayni turk dizilerimize yorun lutfen. onu da gectim madem begenmiyorsunuz izlemeyin kardesimbirakin sevenler izlesin. joder.
  • ne konuştunuz şu diziyi be arkadaş. tamam izledik, güzeldi bitti. harika zaman geçirtti ama bitti işte. daha fazlası değil.
  • yeni bitirdim ve sadece muhtesem diyorum. kafami dinleyeyim gelip zipoylir icerikli yorum yazicigim.
52 entry daha