aynı isimde "la casa de papel (roman)" başlığı da var
68 entry daha
  • tek kelime ile muhteşem, perfecto.

kadro inanılmaz, nefes kesti böyle bir kurgu ve akıcılık aklını baştan alıyor. dizinin oyuncuları sanki doğduğu günden beri bu anı ve bu karakteri oynamayı beklemiş.

berlin adamsın oğlum adam !

sırplar ve berlin arasındaki ilişki asker, komutan ilişkisi o kesin.

berlin ile profesör arasındaki ilişki daha derin, umarım önümüzdeki sezonlar çekilir.

“izleyin, izlettirin “
  • diziyi az önce bitirdim, ee hakkında birkaç kelam etmek hakkımız tabi.
    öncelikle şunu söylemeliyim ki karakterler üzerine kurulmuş bir dizi ve orijinal karakterler üzerine kurulu.

profesör
    berlin
    tokyo
    rio
    helsinki
    oslo
    moscow
    denver
    nairobi
    şimdi bu karakterleri niye yazdın demişsinizdir, çünkü hepsinin adının en az bir kez okunmaya değer olduğuna inanıyorum. bi kere rastgele oluşturulmuş karakterler değiller hepsinin ayrı ayrı hikayesi var. hikayelerini size direkt anlatmıyor dizi, karakterleri hikayelerini yansıttığı için siz onları tanıyarak hikayelerini çözüyor, onları anlayabiliyor ve kendinizi dizinin içerisinde hissediyorsunuz ya da karakterler sizin hayatınızdaki arkadaşlarınız gibi oluveriyorlar
    şahsen benim bir dizide aradığım özellik de budur.
  • kelimelerin 90%'inin tranquila olan kotu dizi
  • diziyi bitirdiğimden beri sanki ailemden birilerinden ayrılmış gibi bi hüzün var üzerimde. 3 gündür şarkılarını mırıldanıyorum, youtube dan kesitleri izliyorum, yorumları okuyorum. boş vaktim olmasına rağmen yeni bir diziye başlayınca la casa de papel'e ihanet edecekmişim gibi hissediyorum. aynı tadı alamayacak olmanın düşüncesi bile hayatımda bir boşluk oluşturuyor şu anda. ilk sezonunu netflixten, 2. sezonu ise 6 bölüm olarak dizimag'den izledim. netflix niye hala yayınlamadı anlamadım.

polislerin darphaneye girme sahnesinde tokio'nun makineli tüfekle saldırması tokio

1. sezonun finalinde profesör ve berlin'in operası profesör&berlin

monica'nın tarafını seçip silah kullanması monica

ve finalde berlin'in bella ciao eşliğinde tüm kötü hatıraları unutturacak ölüm yürüyüşü.

tekrar tekrar izlenmesi gereken sahneler.
  • güzel bir diziydi, muhteşem olabilecekken yer yer mantıksızlıklar yok değildi. karakterler ve oyunculuklar çok iyiydi ama asıl şey dizinin vermek istediği mesajdı.

dizide profesörün kapitalist sisteme başkaldırısını görüyoruz. avrupa merkez bankasının nakit akışına yapılan eleştiri bunun güzel örneği. yine düzene başkaldıran bir ekip için salvador dali maskesi seçilmesi de boşuna değil. dali yaşadığı dönemin tüm tabularına başkaldırmış aykırı bir adam. dali maskesi de düzene başkaldırıyı simgelemiş. kırmızı tulumlar ve berlin karakterinin konuşmaları yoldaş lenin çizgisinden komünizmi simgeliyor. stockholm sendromu, narsizm gibi psikolojik konulara değinilmesi de güzeldi. dizinin atmosferi, çekimleri ve oyunculukları çok başarılıydı.

2 sezonda bitmesi isabet olmuş umarım devam etmez, ederse boku çıkacak çünkü. izlemeyenler kesinlikle izleyin 8/10
    (3. sezon editi: bir şeyin de bokunu çıkarmasanız olmaz dimi !)

edit: helsinki’nin selamı var millet.
    https://instagram.com/p/beimt2vhc6c/

edit2: bizim millet nasıl bir izlediyse diziyi artık berlin reyiz de selam yollamış seviyormuş bizi.
    https://instagram.com/p/bfjd-rdbntd/
  • ispanyol dizisi deyip es geçmeyin, mutlaka izleyin...benden de 8/10...
  • en sevdiğim diziler sıralamasını tamamen değiştirebilecek kalitede bir dizi.
    çok güzel.
  • ispanyolca kursumdan hatırımda kalan kırık dökük kelimeleri duyunca mutlu olduğum, bir anda onlar kadar hızlı ispanyolca şakıma hissi uyandıran; en azından ne dediğinin hepsini anlamasam da gidip sesli olarak ispanyolca bişeyler okuma isteği uyandırdı benim için.

dizi? dizi değişik, ilgimi çekti çok...ya profesör istediğin kadar planla olmaz. porque işler öyle gitmez diyeceğim sadece. herkes duygusuna bi an yenilebilir ve herşey şaşabilir.

ancak tokyo ve nairobi ilginç kadın karakterler.

--- spoiler ---

berlin!

avrupa merkez bankası yaptıysa onlar da yapabilirler.

ve müfettiş; 1 senede mi çözdün pes!
    --- spoiler ---

ciao bella!
  • perfecto
7994 entry daha
hesabın var mı? giriş yap