aynı isimde "la casa de papel (roman)" başlığı da var
  • kitap almayı severlerin seveceği bir kitap
  • sounda sıkılmadan ve yarım bırakmadan izlenebilecek bir dizi.
    farklı.
    anahtar kelime bu.
    klasik bir soygun hikayesi değil.
    geri dönüşler benim izleme ayarlarımı bozar genelde ama bunda değil. iyi serpiştirilmiş. konuyu dağıtmıyor.
    zekice bir senaryo, iyi bir kurgu, karakterlerin öyküleri fena değil. film olsaydı, daha güzel olurdu. üç saatlik filmi nefes nefese izlenirdi.

edit: ilk bölümünü izlediğimde yazmıştım bunları. ikinci ve son sezonunda, son bölümü izledikten sonra, soundtrack'ı hala hafızamda iken, hikayesini çok sevdiğimi söyleyebilirim. ikinci sezonu üç oturuşta, üç gün içinde bitirdim. iyi ki bütün diziler ve filmler bu kadar iyi değil. yoksa oturarak küflenme tehlikesi var.
  • netflix'e yeni eklenen ispanyol orjinal içerik.
  • keşke 138 sezon sürse. izlemeye başlayınca arka arkaya en az 3 bölüm izlettiriyor. canım benim.

note: ay lav netfilix.
  • dark sonrası netflix'in son güllerinden. 2017 bitmeden sevdirdi kendini, izlettirdi ve bitirdi.

--- spoiler ---

11.bölüm de salva'nin piano ile mario theme calmasi efsaneydi ya jsjsjsj
    --- spoiler ---
  • ilk 6 bölüme kadar soluksuz giden, sonraki bölümlerde konuyu uzatma çabaları ile yer yer sıkan dizi. 13 bölüm yerine 8 bölüm olsa efsane olurdu derken, meğer 13 bölüm ilk sezonmuş.
    sezon sonu durgunluğuna rağmen izlenmesi tavsiye edilecek başarılı bir dizi. 2. sezon için umutlarımız yüksek.
  • netflix in taze dizi icerigi.
    1. sezon 13 bolum suruyor , beklemedeyiz.
    umarim cikis yapabiliyorlarmi, ve sonrasindaki hikayelerine ufaktanda olsa deginirler.
    dedektif cok karizmatik !!!
  • 2017 yılının en iyi dizilerinden biri. netflix'in ispanya şubesi iyi çalışıyor.
  • netflix'de yayınlanan çok beğendiğim ispanyol dizi.

polisiye ,hırsız, zekice kurgu olaylarını seviyorsanız mutlaka izleyin. zaten ilk bölümü ile coşuyu veriyorlar bir bakmışsın 4-5 bölüm bitmiş. şiddetle tavsiye de ediyorum.
  • netflix'te yayınlanan ispanyol yapımı dizi. netflix'te muhakkak izlemeniz gereken diziler listesinde ilk beşte yer alır. tek kelimeyle masterpiece! izleyin, izletin efendim.

--- spoiler ---

arturo pezevengi umarım ikinci sezon ölür yoksa ben kendi ellerimle boğacağım. berlin ve profesörün birbirlerini önceden tanıdığını daha ilk başta anladım. profesörün gidip de bütün operasyonun başına tanımadığı adamı koyacak hali yoktu. ha bir de denver nedense bana james franco'yu anımsattı. gülüşü, hareketleri, hafiften tipi. denver kalp ben. ayrıca gaza gelip darphane soymaya kalkmayın. kimse rehineler için o kadar süre beklemez. ölü ya da diri farketmez polis hemen dalar içeri.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap