şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanı alıp acaip yerlere götüren soundtrack si claude debussy eseri.
  • fazıl say'ın yanlış hatırlamıyorsam ntv'de yayınlanan bir konserinde dinlediğim ve saniyesinde vurulduğum, gerçekten insanı denizin altında batık bir katedrale götürebilen bir eser. piyanodan fazlaca hazzetmeyen şahsımın ağzını epey bir açık bırakmıştır.
  • solo piyano için fransız besteci claude debussy tarafından bestelenmiş bir prelüddür. 1910 yılında her biri oniki piyano prelüd'lük iki bölümlük eserin ilkinin onuncusu olarak yayınlanmıştır. form, içerik ve harmoni olarak debussy'nin karakteristiğini yansıtan bir forma, içeriğe ve harmoniye sahiptir. bu prelüd, bestecinin müzikal empresyonizmine güzel bir örnek teşkil eder. bir düşünce ya da hayalin mükemmel biçimde müzikal tasviri ya da iması (bkz: allusion) biçimindedir. çünkü eser, bir efsane üzerine kuruludur. program müzik olarak tanımlanabilir.

    eski bir breton myth'ine dayalı efsaneye göre; ys adası kıyılarında batmış olan bir katedral, sabahları ışık geçiren berraklıktaki sularda denizin üzerinde yükselmektedir. büyüleyici.

    https://www.youtube.com/…1dya&feature=share&index=4
  • solo piyano için fransız besteci claude debussy tarafından bestelenmiş bir prelud'dür. 1910 yılında her biri on iki piyano prelud'lük iki bölümlük eserin ilkinin onuncusu olarak yayınlanmıştır. form, içerik ve harmoni olarak debussy'nin karakteristiğini yansıtan bir forma, içeriğe ve harmoniye sahiptir. bu prelud, bestecinin müzikal empresyonizmine güzel bir örnek teşkil eder. bir düşünce ya da hayalin mükemmel biçimde müzikal tasviri ya da iması (bkz: allusion) biçimindedir. çünkü eser, bir efsane üzerine kuruludur. program müzik olarak tanımlanabilir.

    eski bir breton myth'ine dayalı efsaneye göre; ys adası kıyılarında batmış olan bir katedral, sabahları ışık geçiren berraklıktaki sularda denizin üzerinde yükselmektedir. buyrun