şükela:  tümü | bugün
 • dieogo tristanin efsane oldugu sehir, kendisinden cok futbol takimiyla meshurdur.
  (bkz: deportivo la coruna)
 • asil ismi la coruña olan sehir. (la korunya okunur). ispanya'nin kuzeybatisinda galicia bolgesinde yer alir. bol yagis alir. ispanya'nin en buyuk limanlarinda biridir. yaklasik 250.000 nufusu vardir. deniz mahsullerinin cesitliligi yuzunden ispanyol mutfagindaki deniz mahsullu yemeklerin anavatanidir. sehir bundan 5 yil onceye kadar ispanya'da pek umursanmaz iken yeni belediye baskaninin yatirimlari ile su anda ispanya'nin en yasanasi 3 sehrinden biri haline gelmistir. (bkz: ahmet pristina)
 • denizleri ile meşhur biscaykörfezinden kaçan gemilerin el ferrol güneyinde kalan demir yeri.
  gemici cüzdanını türk makamlarından almış olan türk kaptanlarının; denizcilik müsteşarlığının
  "üstün bilgi ve deneyimleri!! " ile getirdiği yönetmelikle seyir ehliyetlerinin alanının daraltılması ile yeterliliğinin bittiği nokta liman.
 • etrafi oldukca kayalik olan sehir. eski zamanlarda galicialilar, kasten fenerleri sondururmusler ki gemiler kayalara bindirsin batsin. sonrada ganimete konarlarmis. sanirim artik boyle seyler yapmiyorlar.
 • vigoluların halkına turk diye hakeret ettikleri şehir. la corunalılar ise vigolulara portekizli diye hakaret etmektedirler. lakin la corunalılar vigolulara ulan teresler böyle hakarete can kurban keşke turkler gibi olsak demişlerdir.

  (bkz: #3270246)

  (bkz: #3674690)
 • coruna halkinin cogu kelt'tir(celtic), o yuzden tip olarak ispanyollara pek benzemezler.
  her yerden deniz urunu fiskiran, nufusu sadece 200 bin kisi olmasina ragmen, hem zara'yi hem de ispanya sampiyonu olabilmis deportivo la coruna gibi bir takimi cikartabilmistir. insanlari cok medeni ve sicaktir. isik olmayan yerlerde bile herkes yayalara yol verir. turk takimlarindan galatasaray'a bir sempatileri vardir, turkiye denince ilk soylenendir. maria pita meydaninda cok guzel yemek yiyebileceginiz tapas yerleri mevcuttur.
 • erasmus vesilesiyle seneye bünyesine katılacağım kelt şehri.
  hazır deportivo da la ligaya yeniden yükselmişken, en gidilesi ispanyol şehirlerinden biri oldu.
 • yılbaşı gecesi 7den 70e tüm erkeklerin takım elbiselerle dışarı döküldükleri şehirdir. ömrümde hiç bu kadar takım elbiseliyi bir arada görmemiştim. arada smokin giyen bile gördüm. gezilecek yerleri güzel havalarla keyif veren, rüzgar yüzünden uçmak nedir bana hissettirecek kadar kuvvetli rüzgarların estiği, yerlerin mütemadiyen ıslak olduğu sakin şehir...
 • 2 haftadır neredeyse her gün yağmur yağan şehirdir. trabzon'dan erasmus için gelen bendenizi, yağmurdan kaçarken doluya tutmuştur ayrıca.
 • (bkz: a coruna)
  (bkz: galicia)
  (bkz: gallego)
  (bkz: estrella galicia)
  (bkz: torre de hercules)
  (bkz: finisterre)