şükela:  tümü | bugün
  • amerika'nin her yerine yayilmis bir spor kompleksi zinciri. icinde aletli/aletsiz vucut gelistirme, kosu bantlari, bisikletler, duvar tenisi odasi, basketbol sahasi, grup jimnastigi salonu, hatta boks antremanlari icin kum torbalarina kadar her nane mevcut.

gelin gorun ki "arroway, pek guzel diyorsun da anani bacini gonderir miydin?" diye sorarsaniz size "kesinlikle hayir" derim. somestr tatilinde okulumun spor salonu kapaninca belki bir kac gunluk deneme uyeligi verirler de tatili atlatana kadar takilirim diye soyle bir bakmaya gittim. her turlu ekipmanina hayran oldum ama is uyelik kismina gelince adamin agzindan cikan 10 lafin 9'u "gel abi, burada tas gibi karilar var. gozun gonlun bayram eder" oldu. bayan uyelerini erkeklere resmen peskes cekerek pazarlik yapan bu pezevenk zihniyetli salonu kiniyorum, ve ona laflar hazirladim. bir daha yolum duserse insallah hepsini birer birer sokacagim gerzek satis elemanlarina.
  • londra nin da her bir kosesinde bulunan (muhtemelen diger buyuk sehirlerde de vardir), orta ust sinif gym. fitness first ten biraz daha pahalidir diye tahmin etmekteyim.
  • amerika'daki subelerinde havlu yoktur. yikanacaksaniz, havlunuzu yaninizda goturmeniz gerekli.

bir baska eksigi de, bangir bangir caldiklari 80'lerin pop muzigi. ibne olasi geliyor insanin, o denli...
  • dunya kupasi maclarini canli olarak gostermesiyle kalbimizi kazanmis can fitness centre.
  • uye olmayi dusundugum fakat 24 hour fitness ile bunun arasinda bir turlu karar veremedigim fitness zinciri.hayir 24 hour 2 senelik uyelige 300 dolar isterken bunlar aylik 40 dolar aliyor,24 hour da siniflara girmek de dahil ucrete,la fitness da siniflara katilmak istersen ayrica ucret aliyorlar.
  • aylik 20 dolara kayit oldugum ve 07:00-08:30 saatlerinde giderek gayet guzel spor yapabildigim super otesi fitness center. ha ben sabah gidemem aksamlari giderim diyorsaniz o zaman zenci abilerin kasli vucutlari arasinda tripten tribe girebilirsiniz. zira bu salona gelen elemanlarin %75'i calismayan ve tum vaktini bu salonda geciren herifler. adamin isi gucu yok, devletten aldigi yardim maasinin 30 dolarini salona yatirip hayvan gibi vucut yapiyor sonrada sokakta ciplak dolasiyor. ibneye sorsan cebinde 10 dolar parasi yok. anlamadim ben bu mantigi.
  • aylık ne kadar kayıt oldum bilmiyorum ,da londradakileri için konuşuyorum, baya bir götverendir bu götoşlar, aman diyeyim uzak durun, piyasada çok daha güzel ve ucuza bir çok gym vardrı. bu götoşlarahiç bulaşmayın derim!
  • ayda $34,99'a, georgia state icindeki diger la fitness'lara da girme hakkini elde ederek yaklasik 1 aydir gittigim salon. muthis makina cesitliliginin disinda, gittigim subede deli gibi bench press, duz bench,incline bench sikintisi cekiliyor. bildigin sira bekliyorsun. ne kadar yarak kafali varsa zaten salonda. adam 1 set girip 10 dakika telefonla oynuyor. agizini burnunu duz edesim geliyor bazen.

bir de steroid basip hava atanlar var. daha komik, daha sinir bozucu. 100 metre kosunca tansiyon firliyor adamlarda ama adamlar hala ayna karsisinda orgazm pesinde.

bir de her gordugu, kendinden buyuk adamin steroid yaptigini zannedenler var. 'ne aliyorsun?' diye soruyor mesela whey-gainer cart curt diyorum. "steroid de yapiyorsun degil mi?" diyor sonra. bir siktirin gidin oglum. setim geldi diyorum uzaklasiyorum.

turkiye'deki mallari ozlettiler resmen. "hocam tatile gidecegim de, 15 gunde gogus nasil yapariz?"
  • isim itibari ile koşarak ocağınıza incir ağacı dikebileceğinizi gösteren salondur
  • los angeles subesindeki manager benden etkilendigi icin hic para almadan uye yapmisti beni. ders cikislarinda elinde havluyla beni beklerdi, tavlayabilmek icin. ama dolabimin kilidini unuttugum gun, yoga dersi sonrasinda cuzdanimi actigimda 1500 dolarimin ve limitsiz kredi kartimin calindigini farketmistim, ne aciydi. resmen evdeki bulgurdan olmustum. hey gidi gunler hey. simdi gitsem adam gunahini vermez oda ayri bi konu.