şükela:  tümü | bugün
 • xiu xiu nun 2005 tarihli albümü.fabulous muscles tan sonra bir kez daha kulaklarımızın pası silinmiştir.bu vazife xiu xiu ya düşüyor son birkaç yıldır çünkü son zamanların en iyi albümlerini yayınlıyorlar.jamie stewart müziğinin ortası yok bence ya duygusal açıdan garip bir hazza ulaşmış büyüleyici besteler ya da dayanılmazlar .vasat birşey hissettirmiyor ve bu insanlar kesinlikle kendinizi güvende hissedeceğiniz bir müzik yapmıyor.artık akustik gitarın sizi hareketsizleştirmeye başladığı anda birden uyan dercesine sintisayzırın haykırışıyla kendinize geliyorsunuz hatta müziklerinin etkiledikleri an da tam olarak budur kanımca.

  açılış parçası clover i tried hard to be good to you .i felt peace inside my head diye başlar .ilk kez dinlediğim zaman aklımda kalan şarkının sadece bu sözü ve çello sesi idi.zaten sözlerden çok müziğiyle ön planda olan bir şarkı.jamie stewart artık mutluluğu bulmuştur belki huzur bulmuş birininde konuşmaya çok ihtiyacı yoktur.başta farkedilen bu huzur hali sanki sonda bozulucakmış gibidir.yap boz bir albümdür bu.albümün şarkı sözlerine biraz bakıldığında çoğunun eşcinsellik üzerine olduğu farkedilir .bu kadar göze sokulan birşey ancak bu kadar rahatsız edemez .
  4. şarkı pox jamie stewart ın ian curtis e yazdığı başka bir şarkıdır (bkz: ian curtis wishlist)."jesus is wondering/ if even he can love you/this plastic coffin always in the shade of your sickening daughters and your idiotic hobbling wife". dizeleri ona ithafenmiş.öfke ile söylenmiş bir şarkı hatta jamie stewart ın sesini daha önceki albümlerinde bu kadar hırslı ve kin dolu duymamıştım.bu şarkıdan sonraki şarkılarda albümün başlarındaki o dinginlik ve rahatlık yok gayet rahatsız trackler hepsi.zaten clover fırtına öncesi sessizliği anımsatıyordu.herşey sıradışı bir vaziyette yoluna koyulmuş.jamie stewart arıza kimliğini koruyor ve bize de keyifle dinlenecek şarkılar bırakıyor.
 • 2017 fransız yapımı, polisiye mini dizi. netflixten izlenebilir.

  biraz broadchurch biraz top of the lake... düşmeyen tempo, son bölüme kadar gizemini koruyan olaylar, dozunda drama...

  https://www.imdb.com/…tt6560040/?ref_=nm_flmg_act_3
 • olayların ormanla bağlantısı güzel kurulmuş bir fransız dizisi. tabi insan böyle güzel bir kasabada dert mi olurmuş lan diye düşünmeden edemiyor. fransızların sevdiğim özelliklerinden birisi de gerçekçi olmaları. şimdi bu bir ingiliz dizisi olsaydı sürekli mesaj kaygısı taşıyacak, aile kutsaldır bölünmemeli gibi mesajlar verecekti. tabi çoğu böyle değil ama nedense ingiliz polisiye dizileri beni bu konuda yoruyor. ama fransız karakterler ehh zikerüm ulan diyip onca olaydan sonra gerekirse aile parçalıyor, denyoluğu seyirciye çekinmeden gösteriyor.
 • göt kadar kücük bir kasabada okul müdüründen, aile babasına, 16'lık kızından, bisikletli ergenlere kadar herkesin ama herkesin özel hayatında boktan şeyler yaptığını gözler önüne seren gerilimli polisiyeli drama.
  bir solukta izlenecek cinsten.
 • 2017 yapım 6 bölümlük fransız netflix dizisi. izlenebilir, durağan ama sıkmadan ve tahmin edilemez ilerliyor.