şükela:  tümü | bugün
316 entry daha
  • filmin türünü , konusunu vs. düşünmeden yorum yapmak gerekirse müzikler , danslar , los angeles , mia'nın kıyafetleri, renkler , ışıklı tabelalar , gökyüzünün güzelliğine kadar görsel büyüleyici olan herşey için izlenmesi gereken bi film. sadece filmin konusuna odaklanılırsa tabiki klişe gelir diğerlerinden keyif almayanlar için.
  • sinema tarihinin en yakismayan ciftinin basrolde oldugu muzikal. (bkz: emma stone) (bkz: ryan gosling)
  • kıssadan hisse ; (bkz: los angeles) yaşanacak yer de ahh şu trafiği olmasa...
  • burada kötü yorumlar da yapılmış, pek tabii; bir sanat eserinin herkesi memnun etmesi beklenemez.

bana kalırsa muhteşem bir filmdi. caz severleri mutlu edecek, john legend severleri ise daha da mutlu edecek müzikleri vardı. iki olasılığı hüzünlü bir üslupla sunmaları bir yana filmde hep seb haklıydı, hep seb.

los angeles usulü la boheme izlemedim demem, çok keyifliydi.
  • aşırı gıy gıy bir film. az daha sinirlensem vıcık vıcık derdim.
  • turnusol gibi bir film.

sevmedim, beğenmedim, sıkıcı buldum gibi öznel eleştiriler pek tabii yapılabilir; ancak bu filme "kötü film" diyeni görürseniz çok net bir şekilde bu kişiye sinema sanatından anlamıyor damgası yapıştırıp kendisiyle sinema üzerine tartışma yapmayı bırakabilirsiniz.

sinemada bazı şeyler matematik gibidir ve la la land son dönemde çıkmış teknik açıdan mükemmele en yakın film. yönetim, oyunculuk, görüntü yönetmenliği, kostüm, dekor, müzik... sinemanın teknik yönünden bakıldığında her şey alabildiğine kaliteli ve doyurucu. bu yüzden her şey denilebilecek ancak "kötü film" denilemeyecek bir yapım.
  • gerek müzikleri gerek hikayesiyle gayet başarılı olan film.

sinemaya her zaman film hakkında yazı, yorum okumadan giderim beklentimi yükseltmemek için. bu filme de öyle gittim ve baya beğendim. filmin theme müziği zaten müthiş bence ama filmdeki diğer müzikler de oldukça başarılı. bu filme müzikal demek çok sağlıklı olmaz ama müzik çok doğru ve çok güzel kullanılmış.

yalnııııız... olm bu film bildiğin her şey çok güzel olacak olmuş, az bir farkla.

1- barı açıyorum.
    2- ayla'yı yanıma alıyorum.

olay bitmiştir.
  • şurada öven arkadaşlara güvenip gittim. şimdi onları allaha havale ediyorum.
  • büyüleyici ve gerçeküstü kelimelerinin anlamlarını bir araya getiren bir kelime bilseydim, bu filmi tanımlamak için kullanacaktım. rüya gibi bir şey.

--- spoiler ---

hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. alışmak lazım. bunu da çok şık bir biçimde anlatmışlar.

--- spoiler ---
  • beklentilerimi tatmin etti. konu olarak klişe ve zayıf olduğu gerçeğine katılmakla birlikte bunun aktarım şekli hoşuma gitti. keyifli zaman geçirdim. ancak ilk yarı ve ikinci yarı bana çok farklı geldi. sanki aklımıza süper fikirler geldi hemen yapalım diye başlayıp fikirler sona ermiş gibi. ilk yarı çok eğlenirken ikinci yarı biraz sıkıldım. zaten baktığınız zaman ilk yarıda şarkılar ve danslar olmadan pek az zaman olurken ikinci yarı genelde şarkı ve dans çok az. final sahnesi fena değildi ancak ikinci yarı genel olarak durağandı.

ilk yarı açılış sahnesi ve güzelim manzaraya yazık oldu temalı şarkı ve dans kısmı çok hoşuma gitti.

hani tür olarak sık rastlanan bir tür olmadığı için belki insan ister istemez fazla savunmak istiyor ama filmin üst seviyede başlayıp sürekli gerilediğini görmemek de mümkün değil. yine de iyi ki gitmişim diyebiliyorum.

dayanamayıp son bir paragraf da sinema seyircisi için yazacağım. ankara'da, tiyatro-opera seyircisi kalitelidir. pek çok zaman yanlış yerde alkışa girseler de o kadar olur, saygılıdırlar. ancak sinema seyircisi diğer şehirlerde de böyle mi bilmem, sinema olayını tam anlayabilmiş değil. kendilerini evlerinin salonunda zannediyorlar. mesajlaşma olayı zaten klasik hale geldi ama yanınızdaki ile sohbet etmeye geldiyseniz dışarıda neden etmediniz. insan beğenmese sıkılsa bile gözü takılır filme 2 saat boyunca aralıksız konuşamaz. ayrıca müzikal bir filme gelip bu ne yeaa tüm film şarkı söylediler, müzik çaldılar diye söylenen yiğidim, seni tanımak isterim. (kentpark 21.15 seansı, 17 ocak)