şükela:  tümü | bugün
 • imdb

  2018 fransa yapımı film.

  son dönem zombi türüne farklı dokunuşlar deneniyor. ilk etapta 2010 yapımı rammbock'ı andırsa da farklı denemelerin dışında kalan tarafı nedir sorusuna spoiler'a girmeden odaklanmak istiyorum.

  filmi diğerlerinden ayıran taraf bireysel silahlanma durumuyla ilgili dokundurması sadece. filmdeki tüfeği bu şekilde okumak gayet mümkün fonksiyonu itibariyla.

  insanın sosyal varlık olması, yalnızlık, ön yargı, kıyamet günü, uygarlık gibi türün daha önce defalarca üzerinde geçtiği anlatılar, metaforlar dışında filmi ayrıksı kılan tek tarafı bu.

  son dönem zombilerin farklı şekillerde parçalandığı, adrenalin dolu filmlerden değil. yine farklı janrlarda benzer denemelerin nadiren yapıldığı nev-i şahsına münhasır filmlerden. genelde bu tarz denemeler kıyıda, köşede kalır. tür meraklısı ufak bir kitle tarafından kendince hakkı verilir.

  aksiyon sevenler için zaman kaybı, türün meraklıları için farklı bir şey sunabilen film.
 • anders danielsen lie'nin başrolünde yer aldığı film. golshifteh farahani'yi görmek de güzeldi.
 • gördüğüm en güzel film afişlerinden birine sahip film.

  afiş
 • yavaş ilerleyen ama güzel geren bir zombi filmi.

  --- spoiler ---

  adamın sağladığı düzen inanılmaz güzeldi. o yiyecekleri depoladığı alanı görünce huzur buldum resmen. etraf zombi doluyken ilk işi evi temizlemek oldu zaten minik kuşumun. tam okb'lilere uygun film çekmişler ksfjsk.
  --- spoiler ---