şükela:  tümü | bugün
 • filmekimi 2016 kapsamında dün gece beyoğlu sinemasında gösterilen italyan yapımı film. yönetmenliğini paolo virzi’nin yaptığı filmin başrollerinde micaela ramazzotti ve valeria bruni tedeschi oynuyor. akıl sağlığı yerinde olmayan iki kadının yollarının akıl hastanesinde kesişmesiyle başlayan filmin hikayesi, filmin ilerleyen dakikalarında eğlenceli bir hal alsa da karakterlerin geçmişlerine yapılan yolculuklar ile dramatik bir havaya da bürünüyor.

  bu sene izlediğim en iyi filmlerden biri kesinlikle. özellikle beatrice rolündeki valeria bruni tedeschi inanılmaz bir performans sergilemiş.
 • düşük tempoyla başlayıp sonlara doğru hareketlenen film. komedi ağırlıklı ama duygusal öğeler de içeriyor. izlerken pek keyif aldığımı söyleyemem, özellikle beatrice karakterini oynayan oyuncunun abartılı oyunculuğunu sevmedim, ama dramatik yönleri -bilhassa sonlara doğru- izlemeye değer. özellikle donatella karakterinin hikâyesi oldukça dokunaklı diyebilirim.
 • *
  -where the hell are we going, what are we looking for?
  +we're looking for some happiness.
  -where, stupid?
  +in nice places with linen tableclothes. and good wine in crystal glasses. and polite people. that's where.

  senza fine
  non m'importa della luna
  non mi importa delle stelle
  tu per me sei luna e stelle
  tu sei per me sei sole e cielo
  *
 • italyan yönetmen paolo virzi imzalı 2016 yılı yapımı film. filmimiz, sinir hastalıkları kliniğinde tanışan iki kadının klinikten kaçışlarının yer yer insanın içini acıtan , yer yer sevimli hikayesi. yılın en iyi italyan filmleri arasında yerini alacak yapımın cast'ı özenli seçilmiş. özellikle baş rol oyuncusu beatrice'i canlandıran valeria bruni tedeschi mükemmel bir performans sergilemiş. son olarak yönetmenimiz thelma and louise filmine ufaktan bir selam çakmayı da ihmal etmemiş diyor ve bu güzel filmi öneriyorum..
 • bu sene izlediğim en iyi filmlerden, yönetmeni (bkz: paolo virzi) hem dramatik hem de oldukça komik, oyunculuklar bi harika tam kıvamında, aldıkları tanılara uygun karakterler oluşturulmuş, görsel olarak da şahane italya manzaraları var, biraz bana (bkz: paolo sorrentino) nun filmlerini andırdı
  izleyin pişman olmazsınız
 • 2017'nin david di donatello 'en iyi film ödülü'nü kazanmış yapıttır.
 • 8 mart dünya kadınlar günü olması sebebiyle buraya bırakalım. tam bir kadın filmi. italyan yönetmen paolo virzi'nin hemen her filminde olduğu gibi yine kadınlar ön planda, horlanan kadınlar var, incinmiş ve güçlü olmaya çalışan kadınlar var. izlemeye değer. yazısı: https://proustcafe.blogspot.com.tr/…azza-gioia.html