şükela:  tümü | bugün
 • pedro almodovar'ın 2010 yılında çektiği, 2011'de de gösterime girmesi beklenen filmi. 'içinde yaşadığım deri' gibi bir anlama geliyor.

  kızına tecavüz eden adamların peşine düşen bir plastik cerrahın hikayesini anlatıyor. thierry jonquet'in mygale adlı romanından uyarlamaymış.
 • çekimleri bu hafta içinde başlayan film. almodovar, kitaba bağlı kalmaya çalışacağını söylemiş.
 • baş rolünde almodovar'ın 1980'lerde en sevdiği ve en çok rol verdiği isimlerden biri olan antonio banderas'ın oynayacağı açıklandı. bu ikisi en son 1990'da atame'de birlikte çalışmışlardı sanırım.
 • merakla beklenen bir almodovar filmi. gösterim tarihi şu an için 9 eylül 2011.

  http://www.imdb.com/title/tt1189073/
 • ingilizce kaynaklarda çevirisi the skin that i inhabit ve the skin i live in diye ikiye ayrılmış film. cannes film festivali 2011 press kitinde ise the skin i live in tercih edilmiş. doğrusu o olsa gerek. ayrıca şu sahne ile beni benden almıştır.
 • ilk fragmanı buradan izlenebilir.

  soundtrack yine alberto iglesias'tan. ilk izlenimim biraz atame! havası var,umarım almodovar kendini tekrarlamamıştır (los abrazos rotos'ta mujeres al borde de un ataque de nervios filmini tekrarlamıştı.)

  güzel bir film izleyeceğiz herşeye rağmen. imdb'de ilk oylamada puanı 9,ama 7.5'e kadar iner(bu daha ilk heyecan!)
 • yönetmen sineması ne demek dediğim yıllarda karşıma çıkan dokunaklı adamın son filmi. az önce cannes'dan banderaslı gala fotoğrafları yayınlandı.
  sanırım hiçbir cannes'ı kaçırdığıma üzülmedim bu senekini kaçırdığım kadar..
 • son fragmanı ile bünyemi iyice gaza getirmiştir.
 • paralel evrende gecen bir baska almadovar tragedyasi . oncekilerde oldugu gibi almadovar garip gureba olaylari hayatin ta kendisinden duygular - hirslar ve kisilerle boyuyor ve tepside onumuze seriyor . oyle bir seriyor ki bu acayiplikleri , adeta bir belgesel kadar gercek goruyoruz olani biteni .

  --- spoiler ---

  film kizina tecavuz eden ( aslinda etmiyor ) hapci gencin , karisi once yanmis-sonra intihar etmis , kizi tecavuz sonrasi aklini yitirmis bir cerrah tarafindan kacirilip cinsiyetinin degistirilip olen karisina tipatip benzetilmesi uzerine.cerrah dostumuz hem intikam aliyor hem de sisme bebege para vermiyor .

  kadin ve escinsellik yine on planda lakin bir sinir krizinin esigindeki kadinlar yahut yuksek topuklar gorseliigi yok . her firsatta banderas'a giydiren bendeniz , bu filmle birlikte kendisine saygiyi borc biliyorum .

  --- spoiler ---
 • trentemoller'e ait shades of marble adlı şarkının (ki sadece bir şarkı demek yetersiz, başka bir şey o aslında) soundtrack olarak çok çok yanlış bir sahnede kullanıldığı almadovar şaheseri. trailerda yer alan şarkı da budur efendim.
  film genel olarak bitsin istemediklerimdendi.

hesabın var mı? giriş yap