şükela:  tümü | bugün
  • çok yakında izmir'de açılacak kafe. yeni bir soluk. yaratıcı kadroyu az çok tanıyıp, üzerine dış cephe fotoğraflarını görünce nasıl cıvıl bir yer olacağını kestirebildim.

konum, 1469. sokak imiş. alsancak garı yakınlarında.

yine de ben izmir'i çok iyi bilmem.
    o yüzden tık
  • üstü hostel, altı pub bir mekan.

dekorasyonu, barın önündeki kalabalığı ve vitraylı camları ile ortamda bir peaky blinders havası. bir 1900'lü yıllar birmingham'ı. her ne kadar sokağa çıktığınızda gördüğünüz ilk birey sizi kendinize getirse de, içerisi pek hoş. yemekler güzel, bira çeşidi bol.

kıysalanmaz ama bana göre, mesela varuna'dan daha ferah ve çok daha samimi.

ayrıca gara guzu bu kapının ardında !

edit : anladım bozukluğu
  • izmir'de aynı tarz, seri üretim yerlerden sıkılan bünyelere 'müdavim mekanı' niteliğinde ilaç olmuş yer. dünyadan lezzetler tatmak, izmir'e uğrandığı evrensel ruhu hissetmek, alsancak'ın kaosundan kurtulurken hala merkezde kalmak için birebir olmuş.
    mekanı keşfe çıktığımız gün fazıl say'ı mekanda görmek de ayrıca güzel bir sürpriz oldu.mekanda belli ki söz sahibi olan candaş'ı da ayrı sevdik, saydık. (not: mekanda tek gördüğüm kusur, fazıl say geldiğinde birinin fenerbahçe forması imzalatmaya çalışması idi )
  • izmir'in yeni mekanı. varuna'nın* sahipleri tarafından açıldığı söyleniyor. ne kadar doğru bilmiyorum ama her güne özel kampanyalarıyla ve menü tasarımının benzerliğiyle öyle olabilir gibi geldi bana da. ama oraya göre çok daha keyifli bir mekan bence. gerçi bizim grup gayet keyifliydi onun etkisi de olabilir.

akşam 7'den sonra yer bulmak biraz zorlaşıyor. yemekler genel olarak lezzetli, çalışanları da gayet kibar ve ilgili. tek sıkıntı müziğin çok yüksek olmasıydı. belki de biz hoparlöre çok yakındık, ya da artık gerçekten kafamız gürültü kaldırmıyor.

alsancak garı taraflarına yolunuz düşerse bir uğrayın derim. yani düşmüyorsa da gidin bence, bir değişiklik olsun.
  • güzel mi güzel bir mekan. bir kere menüden bütün iç dizayna kadar her yerde cafe del mundo'nun izleri görülebiliyor. garsonlar bile del mundo'daki gibiler gayet içten ve arkadaşmışsınız gibi yakınlar. ama yine de bende del mundo'dan daha güzel zira daha müdavim yeri gibi şu anda. siz arkadaş grubunuzla bir masada oturup muhabbet sohbet eşliğinde içerken barda yemek yiyerek bir şeyler içen ve işten çıkıp geldiği çok belli olan insanları görüyorsunuz

baktığınız zaman gayet güzel bir mekan. tek sıkıntılı şeyi bornova sokağında olması bence. lafım sokağa değil. sokak gündüzleri normal geceleri de sürekli polis geziyor zaten ama bırakın bu sokaktaki bir mekana girmeyi bu sokağa girmeye bile çekinen onlarca tanıdığım var. zira ismi çıkmış ayyuka artık buranın. gerçi böyle kalması da bizim için iyi ne kadar az popüler ve sakin kalırsa o kadar güzel olur biz bilenler için

sık gidildikten sonraki edit: bildiğin esnaf kafasıyla işletmeye başladılar burayı. 2 kişi gidiyorsunuz "ama o masa 4 kişilik sizi oraya alamayız" diye oturacağınız yerden kaldırıyorlar. nereye oturabiliriz dediğinizde bildiğin kilerden falan yer gösterdiler. çok çabuk "olduk biz" havalarına girdiler gibi
  • bornova sokağında açılmış, açılabilecek en muazzam yer. sokakta zaten doğrudan kendini belli ediyor. içeriye girdiğinizde bambaşka bir ortama giriyorsunuz. son derece güzel tasarlanmış. 1 saat etrafı inceleseniz bitmez. bira menüsü çeşit çeşit ve fiyatlar gayet normal. ancak sıradan bir salı akşamında bile boş masa bulamadığımız mekan. ilk fırsatta gidilip o biralar içilecek tabi ki..

ilk izlenime göre yorum yapılacak olursa, işletmecisini bilmem şahsen ancak varuna ile kıyaslanmaz.. varuna'dan da daha iyi! personel güzel, insanlar güzel, biralar dehşet güzel, yemek menüsü de baya iyi..
  • del mundo'ya çok benzeyen ama daha sıcak bir ortam sunan mekan. çalışanlar gayet ilgili ve naziktiler. ancak kampanyalarda 2 al 1 öde dışında çok cazip bir kampanya göremedim. fiyatlar ne uygun ne de pahalı ancak ithal biralar için sahilde ki spr pub'u öneriyorum. daha fazla bira çeşidi var ve her bira buradakinden 3 lira civarı daha ucuz. bunun dışında yemekler orta kalite.
  • izmir'de bornova sokağına açılmış olan çok keyifli bar&restoran. sıcak ortamıyla, bira çeşitleri ve başarılı mutfağıyla aranan kan olmuştur, müdavimi olunmuştur. kısa sürede çok yoğun ilgi gördüklerinden hafta içi bile masa bulmak hayli zor. personel sayısı çok bu nedenle aksaklık yaşanmıyor. ilk defa yere ya da tavana bakmayan garsonlar gördüm hepsi ilgili ve bilgililer. ilgi fazlalılığından mıdır bilmem ama fiyatlara bi ayar çekmişler biralar 2-3 tl zamlanmış. keyifle weihenstephaniçebildiğim güzel mekan.
  • el corazón de la puerta
    llama que llama
    y nadie la contesta
  • çok sevdiğimiz ve konsepte göre fiyatlarının uygunluğu nedeniyle tavsiye ettiğimiz bir mekan-dı. hala seviyoruz ama iki hafta içinde biralara yazıldığı gibi 2-3 lira arası zam gelmiş.