şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 yılı yapımı italyan filmi. türkçeye siste kaybolan kız olarak çevrilen filmi, donato carrisi yazmış ve yönetmiş. toni servillo ve jean reno gibi ümlü oyuncuların rol aldığı film, esrarengiz bir şekilde kaybolan bir genç kızı arayan dedektifin hikayesini anlatıyor.
 • ters köşeli polisiye film arayanlar için hoş, akıcı bir son dönem italyan sineması örneği.
  "the girl in the fog" ingilizce adı. film, italyan - alman - fransız ortak yapımı, dili italyanca. ağırlıklı olarak toni servillo çekip çeviriyor filmi.

  imdb: la ragazza nella nebbia (2017) / donata carrisi
 • senaryo, oyunculuk ve ışık çok iyiydi. tam bir dedektiflik filmi olmuş. olmuş da.
 • jean reno reisin az ama öz gözüktüğü, kurgusu, senaryo ve diyalogları ile hayran bırakmış süpriz sonuyla yarmış geçmiş polisiye film.
  2017 tarihli olmasına rağmen çok kıvamında tutulmuş retro bir havası da var ki benim açımdan en cazip özelliği de bu oldu.

  fragman

  --- spoiler ---

  şeytanın en ahmakça günahı kibirdir.
  ama kimseye belli etmezsen...şeytan olmanın ne eğlencesi kalır?
  --- spoiler ---
 • italyan polisiye film (bu aralar polisiye filmlerine sardım)

  ------konusu------
  özel bir ajan olan vogel , bir araştırma için daha önce gitmediği bir yere gönderilir. gönderilme sebebi 16 yaşındaki birinin ortadan aniden kaybolmasının sebebinin araştırılmak istenmesidir. gideceği yer uzak bir dağ kasabasıdır. bu kasaba insanlardan uzak gözden ırak bir yerdedir. vogel kaybolan esrarengiz bu kişiyi ararken beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır....

  senaryosu güzel fakat ağır ilerlemesi, belli zaman sonra sıkıyor. filmin oldukça uzun olması (2 saat 8 dakika) ve ağır ilerlemesini, fazla detaya yoruyorum. onun haricinde senaryosunu ve oyunculukları beğendim. değişik kurgusu ve film bittikten sonra bile sizi düşündürmesi güzel. sonunu aceleye bağlamamışlar, iyi bitmiş. fakat sonunu düzgünce anlamak için iyi seyretmek gerek. özünde vermek istediği mesaj sonunda anlaşılır vaziyette. bir puan vereceksem 10 üzerinden 6.5 verebilirim. ben beğendim.

  bu arada bir film web sitesinde "emanuela orlandi olayını bilenler, bu filmi daha iyi anlar" gibi bir cümle geçiyordu. olayı derinlemesine bilmediğim için pek bağlantı kuramadım lakin belki siz kurarsınız.

  --- spoiler ---

  sen iyi bir adamsın ama masum değilsin. iyi olmakla masum olmak arasındaki farkı anlayacak kadar da zeki birisin
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  tek tip balık tutan balıkçı. tuhaf
  --- spoiler ---