şükela:  tümü | bugün soru sor
 • loreal'e ait olan markalardan biri..
  aslen ozellik olarak vichy'ye daha yakindir. eczanelerde satilan, yaslanmayi geciktiren urunlere sahiptir. dermatolojik urunler icerir.
  makyaj urunleri oldugu kadar bakim ve saglik urunleri de vardir.
 • fransanın güneyinde yer alan kaplıcalarıyla ünlü küçük bir kasaba.dünyanın dört bir yanından pek çok hastanın şifa bulmak için ziyaret ettiği bu yerin tedavi etkisi olduğu devlet tarafından onaylanmış.
  ayrıca loreal de bu kasabanın mineral yönünden zengin kaynaklarını içeren ve aynı adı taşıyan bir marka yaratmıştır.tedavi edici özelliği kozmetikten farklı kılar ve sadece eczanelerde satılır.
 • bu markanin anthelios gunes kremi serisi (mumkunse en fazla 30) hassas ciltler icin son derece basarili bir secimdir.
  diger bir seri toleriane idir. ki bu da hassas bunyelere iyi davranir
 • hassas ciltlerin tek çözümü olan, cildimin tepki göstermediği ürünlere sahip marka.
 • dermatalogumun "bunu sigorta ödemez, ama alabilirsen daha iyi olur" diye tavsiye ettiği marka. * lakin daha yorum yapacak kadar kullanmadım, ileride tecrübelerimi aktaracağım.
 • roaccutane kullananlar bilir, özellikle tedavinin ilk ayları geride kalmaya başladıysa cilt iyiden iyiye incelmiş ve hassaslaşmış olur. işte bu noktada bile bu markanın toleriane serisi ciltte herhangi bir tepki yaratmadan cildi temizlemeyi başarıyor. güneşten korunmak için de yine aynı markanın anthelios ( ama bence 60 koruması en iyisi ) serisi acayip işe yarıyor. dudak kurumaları için de lipolevres stick hem nemlendirip hem hücreleri yenileme özelliğine sahip. eğer senelerce abuk subuk beşbin tane ürün kullanıp cildinize milyonlar döktüyseniz gerçekten işe yarayan bir ürüne sahip olmanın değerini görebilirsiniz. hehe bir sonraki hedefim la roche posay'e gidip sıkı bir spa / dinlenme olayına girmek..
 • dermatologların en ufak bir cilt sorununda önerdiği marka. bakım ürünleri de vardır muhakkak ancak genelde temizlik ürünleri eczanelerde daha rahat bulunur. albinoların bile rahatça kullanabileceği ürünlere sahiptir zannımca.
 • ceralip ürünü hiçbir halta yaramıyor.
 • 3 yıllık deneyim sonucu bildirim ki normadermin 3 yılda )kaç tüptür, şişedir hesaplayamayacağım) hepi topu iki set effaclar ile becermiş firma. zamanında tavsiye edenlere kulak asmadığıma yanıyorum. cildiminm pırıl pırıl olduğu günlere geri döndüm. helal olsun.
 • la roche-posay laboratoire pharmaceutique,1975 yılında eczacı rene levayer tarafından, dermatolojik uygulamalarda dermatologların reçetelerine çekinmeden yazabilecekleri dermo-kozmetik ürünler üretebilmek amacı ile kurulmuştur.avrupa'nın termal dermatolojik merkezi olarak kabul edilen fransa'nın la roche-posay şehrinde yer alan la roche-posay laboratuvarları, ürünlerinde bu bölgenin termal sularını kullanmaktadır. aşırı hassas cilde sahip biri olarak ürünlerini dermatoloğumun tavsiyesiyle uzun zamandır kullanmaktayım. kesinlikle çok başarılı olduklarını söyleyebilirim. örneğin "anthelios fluid extreme 50+" yaz-kış yüzüm için kullandığım güneş koruyucusudur. özellikle karmadan yağlıya dönük bir cildiniz varsa, su gibi akışkan ve yağlı olmayan yapısıyla cildinizi kremler gibi daha da yağlandırmaz ve parlatmaz. yine "redermic ps" adlı ürünü yüz ve boyun bölgesindeki cilt dokusunu yeniden yapılandırır.içeriğinde saf c vitamini barındırır ve derin kırışıklıkları düzeltmeye yardımcıdır. çok gülümseyen bir insan olmamın bonusu olan mimik kırışıklıklarımda çok etkili olduğunu söyleyebilirim. "active c yeux" ise göz çevresindeki hafif ve derin kırışıklarla savaşır. bunun etkisini ilerleyen yıllarda daha net göreceğimi sanıyorum. sadece önlem amacıyla kullanıyorum. ayrıca bu ürünleri sadece eczanelerde bulabilirsiniz.