şükela:  tümü | bugün
 • alberto moravia'nın olağanüstü sevimli bir hayat kadınını anlattığı romanı. türkçeye romalı kadın adıyla çevrilmiştir.
  bir fahişe, bir katil, bir yalancı, bir polis, bir devrimci...iktidarda faşist parti
 • roma'nin en kaliteli dondurmacasidir.

  roma'nin ara sokaklarinda kaybolup, tesaduf eseri denk geldigimiz mekan. onunde inanilmaz bir kuyruk oldugundan dikkatimizi cekmisti, hemen siraya girip yaklasik 20 dakika bize sira gelmesini bekledik. ama acikcasi kesinlikle pisman olmayacaginiz guzellikte dondurmalara sahip. vanilla cream, yogurt ve sicilia lemon favorilerim.

  3 top dondurmaya yanlis hatirlamiyorsam 4,5 euro vermistik. cok ucuz degil ama o kalitedeki dondurma icin kesinlikle degerdi.

  ayrica sirada beklerken dikkatimizi ceken bir diger konu da tek turistin bizler olmasi, geri kalan herkes italyandi. halkin ragbet ettigi mekanlar hep guzeldir zaten.

  gercek itlyan dondurmasi yemek istiyorsaniz, romaya gittiginizde ne yapip ne edip mutlaka ugramalisiniz. pisman olmayacaksiniz.

  http://www.gelateriaromana.com/

  adresi; via venti settembre 60 (via piave), 00187 roma latium, italya

  harita linki
 • dominik cumhuriyeti'nin karayip denizine dogru bakan sahil sehri. ülkenin en büyük ücüncü sehri olmasina ragmen turistler tarafindan pek bilinmez. sahilleri cok basarilidir ve catalina adasi gibi muhtesem doga harikalarina sahiptir.
 • alberto moravia'nın bir romanı olduğu kadar, romandan uyarlanan aynı adlı sinema filminin de adıdır "la romana"; 1954 tarihli s/b filmde, adriana rolündeki devrin ikonlaşmış kadın oyuncularından gina lollobrigida, tabir-i caizse "döktürmektedir".

  imdb: la romana (1954) / luigi zampa

  bildirdi bir imdb papağanı:*
 • 60'larda romalı dilber adıyla ülkemiz sinematekinde gösterim bulmuş filmin orijinal adı. hey gidi!

  yarı cahilliğin verdiği cesaret işte tam da bu. insana dizginsiz at koşturtur. ama bir yerlerde koşuyu gülerek izleyen bir göz de vardır. luigi zampa üstat biraz tanınsa ne böyle kestirip atılacak bir yorum getirilir ne de ilk tercih bu filmle yapılır. zaman. birazcık zaman!
  şakımaya devam. keyifle takip ediyorum.