şükela:  tümü | bugün
  • sadece yürüyüş ve dağcı ayakkabıları üreten italyan firması.
  • sadece yuruyus ve dagci ayakkabilari uretmeyen unlu italyan firmasi.

biraz tuzlu olmakla birlikte; evladiyelik ayakkabilar yaparlar. gayet estetik* tasarimlarinin yani sira; pek cok modeline uzun yillar garanti vermektedir.. eskitene helal olsun.

modelleri soyle ozetlenebilir:
    dag: dagda / dogada* yuruyus, yuksek tirmanislar (uzun soluklu faaliyetler) ve teknik* tirmanislar..
    trekking: approach, forest line, trail sport ve cocuklar icin modelleri bulunur.
    bayanlar icin: dagcilik, dagda / dogada* yuruyus, trekking ve trail sport..

ayrica friction denilen ozel kaya / duvar tirmanis ayakkabilari da uretmektedir. (ara: tirmanis*)

detayli bilgi icin: http://www.lasportiva.com/
  • izmir girne-yunuslarda yeni açılan spor merkezi.
  • dürüm adana ve manowar u canlı izlemekle beraber su hayatta verilen parayı sonuna kadar hakeden birkac seyden biri.
  • muhteşem tırmanış ayakkabıları olan firma.

(bkz: muhteşem)
  • yine yeni yeniden türkiye'dedir. adını unuttum ama beyazıt'ta mağazası bulunan bir firma birkaç ay önce aldı distribütörlüğünü. ilk ithalatlarını önümüzdeki baharda yapacaklarını söylemişlerdi. bir aksilik olmazsa tırmanış sezonuna miura, solution ve kim bilir belki de futura'larımızla girebileceğiz!

not: sanırım firmanın adı adrenalin sports gibi bir şeydi (piyasadaki adrenalin değil ama. sadece isim benzerliği). bildiğim kadarıyla mountain hardwear'ın da distribütörlüğünü aldılar hatta. eşe dosta soruverirseniz bilen vardır illa.
  • solution modeliyle aşk-nefret ilişkisinde bulunduğum marka.

şöyle ki, genelde bir iki rota tırmandıktan sonra akıl almaz bir şekilde acıtmaya başlıyor, ama artık ona bile alıştım, tek ip boyu tırmanıyorsam tüm gün giy çıkar sorun olmuyor.

ama bazı günlerde de o kadar rahat oluyor ki ayakkabının değerini o zaman anlıyorum. şu ana kadar kullandığım en hassas, en agresif tırmanış ayakkabısı kendisi. o kadar iyi ki performansı hile yapıyormuşum gibi geliyor. tutunamadığı yer yok maşallah. topuğu şuana kadar hiç oynamadı, tam oturuyor.

ben normal ayakkabı numaramdan 1.5 numara küçük aldım ve ayağıma mükemmel oturuyor. ama denemek lazım tabi herkesin acı eşiği vs. farklı. spor tırmanış ve boulder için daha iyisini denemedim ben daha. gelenekselde kullanan arkadaşlarım bile var hani. ama daha az agresif olsun, daha uzun süre giyeyim diyenler için miuralar var tc prolar da var. bir de genius çıktı ona da bakmak lazım.
  • 2007 lynx modelini hala giydiğim aşmış marka.
    günde 10 km yürüyorum her gün.eskimiyor.