şükela:  tümü | bugün
  • efendim bu setin bir de "o'stravaganza - vivaldi in ireland" adıyla yayınlanmış güncel (1995) bir yorumu vardır. hughes de courson tarafından yapılan bu yorum, oldukça fazla miktarda kelt müziği esintileri barındırır. işte o haliyle isminin hakkını tam olarak verir bunlar...
  • geçen akşam bir konserde çalınması ile öğrendiğim harika eser. öyle bir girişi vardır ki ayakları yerden keser. kelebek olup uçacak gibi hissedersiniz.

devamında yavaş tempoda ilerlerken bir anda kemanlar amansız bir hücuma geçer. gözünüzü kapattığınızda kapaklarından kurtulmuş azgın baraj sularının üzerinize geldiği izlenimine kapılır, o an her şeyi yapabilecek gibi hissedersiniz.

bu da linki
  • insanı duygudan duyguya sürükleyen olağanüstü eser. temposu da düşük olmamasına rağmen neden her dinleyişimde gözlerimin dolmasına engel olamıyorum anlamıyorum. dinlemeden ölünmemeli.
  • (bkz: rv 279)
  • öyle bir eserdir ki bünyeye yaşam aşılar. hem de her türlüsünden.

iyaaççç bir koka kola iç!
  • 45. istanbul müzik festivali kapsamında bu akşam 21.00'de zorlu psm drama sahne'de farklı bir yorumu gerçekleştirilecek olan vivaldi eseri. eser icra edilirken aynı zamanda bazı italyan şehirlerinden görüntüler gösterilecek imiş.
  • vivaldi'nin muhteşem eseri. insan zihninin derinliklerine hitap eden bir parça, ilginç bir duygu veriyor.