şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fransız yazar jean-christophe grange'in son kitabı. fransa'da 2 mayıs 2018 tarihinde satışa çıkarılmış. türkçesi anlayabildiğim kadarıyla "ölüler diyarı" gibi bir şey.

fransa'daki kapağı şöyle bir şey. özetini ise bir facebook sayfasından alıntılıyorum:

"paris'te işlenen striptizci cinayetleriyle birlikte amir corso, yeni bir dava aldığını düşünür fakat yanılmaktadır. baş şüphelisi olan uçarı ve tehlikeli bir ressamla arasında acımasız bir düello başladığında ise yeni bir rakip, olayların akışını değiştirir: çıkarcı bir avukat olan claudia muller, davaya yeni bir bakış açısı getirecektir."

türkiye'ye önümüzdeki sene yaz aylarında gelir diye tahmin ediyorum. hadi doğan kitap, hadi tankut gökçe.
  • türkçeye çevrilmesini merakla beklediğim kitap. kapak tasarımı beni benden aldı*
  • jean-christophe grange severlerin heyecanla beklediği yeni kitabı ölüler diyarı önümüzdeki günlerde doğan kitap etiketiyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.
  • paşamızın yeni eseri. sanırım haftaiçi raflardaki yerini alacak...

lontano ve congo requiem den önce biraz sallanmış gibiydi esasen ama bu ikili ile tekrar kendi çizgisini bulmuştu.

kişisel şartlarımdan ötürü kitaptan biraz geç haberim oldu, yinede çıkar çıkmaz alıp, bir o kadar çabuk bitireceğim. gerçekten kaliteli polisiyeye susadım. ben ve gibiler kana kana okuyacaktır.
  • doğan kitap instagram hesabında gördüğüm grange efendinin yeni bebeği, bu hafta çıkması bekleniyormuş öyle yazıyordu. fransa da geçen yıl piyasadaydı bir yıl oldu anca bize geldi yeter beklettiğiniz yahu hadi artık. sabırsızlıkla beklenendir.
  • nihayet raflardaki yerini almıştır.
    tanım: ön siparişini verip sabırsızlıkla beklediğim kitap.