*

şükela:  tümü | bugün
  • turlu bocalamalardan, yanlis kararlardan, gereksiz mucadelelerden, anlamsiz hirs gosterilerinin ardindan bir ipucunun kesfi sayesinde ya da tesadufen ulasilabilecek konum.

    eger yasamlarimiz bir labirent olarak dusunulurse, bu ipucudur kisiye taze bir mucadele gucu veren ve kisinin inancini yitirmemesine neden olan. kaybolmuslugun, kimliksizligin sonunu ifade eder, yeniden bulunmusluk hissi yaratir.

    bir labirentin cikisinin baska bir labirentin baslangici olmasi cok dusuk bi olasiliktir, artik sonrasi daha az karmasik ve ilerlenmesinde belirsizlik barindirmayan bir patika seklinde uzaniyordur muhtemelen bu yuzden daha da kritiktir bahsi gecen ipucu, ona deger vermeli, sikica sarilmali ve guven duymaliyiz.
  • bir iki kil durum haricinde elinizi sag yada sol duvara dayayip biraz uzun bir yuruyus yaparsaniz yuksek ihtimalle cikisa ulasirsiniz. bu devirde kim labirente duser sorusu hemen akla gelebilir ama bilgi bilgidir, ne vakit ihtiyac olunacagi belli olmaz.
  • labirenti türkiye'de nerede bulacaksınız bilmem ama eğer klasik bir labirentte mahsur kaldıysanız, sizi en kısa sürede dışarı taşıyacak yöntem; sağ elle duvara dokunup, elinizi hiç kaldırmadan ilerlemekle mümkün. labirentler görsel hileler içerdiğinden gördüklerinizin sizi aldatmaması için gözleri kapalı devam etmek sizi daha hızlı çıkışa götürür.. bu öneriler klasik labirentler için geçerli ama sen türkiye'de nerde labirent bulacaksın da deneyeceksin.. nasıl bu yöntemin sağlamasını yapacaksın...