şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1990 model lada niva'mla hevesle yeni lada'ların türkiye'ye girmesini beklemekteyim. fakat sitede görselleri incelerken fark ettim ki, araba hararet yapıyor. zaten hemen hemen hiçbir fark yok 1990 model arabamla yeni modeller arasında. hemen her şey (camların elektrikli olması bile) opsiyonel gelecek gibi duruyor. hiçbir elektronik aksam konulmamış. hobi arabası olarak hala devam etmekte. fakat hararet yapmış araba konsolunu koymak nedir anasını satayım. lkjsadkjdsal

  http://www.lada.com.tr/…lightbox=dataitem-j9hkjk841

  https://i.hizliresim.com/roeo5b.jpg
 • dikkatli gözlerden kaçmayan hatadır. yazar arkadaşı tebrik etmek lazım.

  ama hayvan gibi vergilerin olduğu, benzinin tavuk dönerden pahalı olduğu ülkede 1,7 litre olup sadece 85 beygir üreten ve şehir içinde fabrika verisi olarak 12 litre benzin tüketen bir arabayı satmaya çalışan zihniyet için çok ta garipsememek lazım.

  vergi diliminden dolayı çok çok ucuza satamayacakları kesin.
  ancak hastası olanlar alır almaz lpg taktirip binebilir belki.

  2018 yılında ön camların elektrikli olmasını broşüründe büyük harflerle yazan bir arabanın satılmaya çalışılması akıl mantık işi değil.
 • 1 nisan'da çıkacaksa güzel şaka olur: )
 • rus tasarımcının vodkayı fazla kaçırıp, benzin ve hararet göstergelerini karıştırması sonucu ortaya çıkan durum. gerçi bizim ülkemizde her türlüsü garip. deposu o derece dolu bir otomobil görmeyeli uzun zaman oldu... *
 • lada yine ladalığını yapmıştır.
 • öncelikle ilgililer izlemiştir ama izlemeyenler için de tekrar koyalım:
  https://www.youtube.com/watch?v=qrbgr39ujbo

  lada niva "submarine under water car scuba diving" başlığını pek bir araçta göremezsiniz. görseniz de fiyat farkı olur ve bu fark uçuk olur.

  kısacası lada niva'ya ülkemizde motor hacmiyle falan ekstra fark çıkarsa, bu araçtan değil vergi kıstasından olur. yoksa lada niva sizden 1 milyon tl istemez. zaten öyle bir şeyi de yoktur. ama arazide verdiğiniz paranın hakkını verir. mantıklı olun biraz. kısacası girin youtube'a lada niva versus yazıp görün bakalım kimi sikertmiş.

  mehmet akif'in dediği gibi;
  eski eski diye atılmaz, yeni yeni diye alınmaz.

  yanılmıyorsam 24 milyonuncu niva banttan indi.
  o da değil de, lada niva ile arazide uğraşabilen araç toyota land cruiser dır ki fiyatı da malum...

  ladacı olarak diyeceğim rahat olun; orijinalinde o dereceye kadar fan açmayacağından sorun çıkmaz. çünkü rus mühendizzzler arabayı öyle yapmış. adamlar rusya soğuğuna göre ayarlamış. lada motorları çok ısınsa da hiçbir bok olmaz kısacası. rusya'da tarla sürüyorlar bu arabalarla. inanmayan açsın youtube'a baksın.

  neyse, konumuza dönersek, ülkemiz şartlarında isterseniz, kafam daha da rahat olsun derseniz sizin yapacağınız ek iş var; malum ülkemizin büyük kısmı akdeniz ya da yakın sıcağında.

  yani rus dostlarımızın fi tarihinden beridir hayallerini kurduğu sıcak sular11!11!1!11!1...

  illa ki benim psikolojim bozulur, bu motor yanar mı, yatak mı sarar, conta mı cortlatır diyorsanız neler yapıyorsunuz?

  - fan müşürünüzü 87-92 derecelik düzgün bir markayla -valeo falan olur- değiştirip, radyatöre aldırıp yerleştiriyorsunuz. ancak bu noktada termostatınızın da bu müşürle örtüşmesi lazım ki salak saçma davranmasın. yoksa fanınız devamlı açık kalır. iyi bir şey değil. yani termostatınızın 84 derece civarı açması gerekir. basit.

  ek olarak; gerekli-gereksiz, yine psikolojik bir durum,
  - yaza girerken termostat çıkarabilirsiniz; boş kullanırsınız, soğutma sıvınız fıldır fıldır döner, mis, gerek de yok ama. keyfiniz bilir.

  sadece ladalarda da değil, aracınızda yaz-kış antifriz kullanın. kışları donmaz, yazları da kaynama noktasını arttırırsınız. ayrıca paslanmaz-çürümez motorunuz, ekipman borunuz vs.

  bu kıyağı da başka da kimse yapmaz size. haydi hayırlı tıraşlar.

  son olarak; istesen bu kadar düzgün reklam yapamazdın lada...
 • 'lady gaga türkiyesinde arabanın hararet yapması' olarak okuduğum, vahim olaydır. olay da ilginç de, kardeşim bu kadar mı ayakta uyunur. yuh.
 • ciddi olucam.
  mutlaka bir boşluğuna denk gelmiştir.
  yok yani adamların coğrafi koşulları belli. en başından beri abd ile olaylarından biri bu.

  ''şş biz de buradayız ha. tamam sizin kadar son teknoloji yok. ama bizim teknoloji daha sağlam, daha dayanıklı.''
 • broşüründe özellik olarak abs bulunan, iç tasarımındaki retro çizgilerin korunması ile vaktinde tasarlayan mühendislerin perfect from the beginning anlayışlarına selam gönderen bir arabanın hararetidir.

  1.7 litre motorla 100 kilometrede 12 litre yakıt tüketip 83 beygir üreten bir araba muhtemelen camlarını benzinle sildiğinden mevzubahis hararet esnasında cam temizlenirse yangın çıkması ihtimaline karşı da dikkatli olunmalıdır.
 • yakıt göstergesinin de 0 (sıfır) hatta negatif gösterdiği durumdur.