şükela:  tümü | bugün soru sor
  • the witcher 3 wild hunt bilgisayar oyununa damga vuran inanılmaz şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=j8j9hxcoxrs
  • yalnızca bir oyun müziği olmaktan uzak, sadeliğiyle tüyler ürperten, muhteşem bir eserdir. sabahları, iyi bir kulaklıkla dinlerseniz güne iyi başlarsınız. şuradan

gece dinlemek içinse şunu öneririm. gurbette ve yalnızsanız ağlatır yalnız ona göre.
  • witcher 3'deki main questlerden bir tanesidir.
  • şu zamana kadar dinlediğim en tüyler ürperten müziklerden biridir ve bunda şüphesiz the crones'un büyük etkisi vardır. ve bu öyle bir şarkıdır ki the crones'un o kadimliğini, şeytanlıklarını ve gizemlerini bu dünyadaki izdüşümleriyle birlikte hatırlatır size.
  • duymaya başladığım ilk saniyeden itibaren beni germeye başlayan witcher şaheseri. croneların bu korkuda parmağı oldukça yüksek.
  • video oyunları tarihinde dark yapılı görevlerin en etkileyici olanlarından birisidir. seslendirmeleri, kostüm dizayn'ı, karakterlerinin***modellemeleriyle ve ana hikayeye olan etkisi ile baştan aşağı sanat kokar. bir de görevin aşamaları boyunca arka fonda çalan müziği vardır ki tüyleriniz diken diken olmuş ve kendinizi neredeyse white wolf ' un* hemen yanındaymış gibi hissedersiniz. mamafih witcher 3 wild hunt'u bu ve buna benzer onlarca görevden ve maceradan oluşan tarihin en iyi yapımlarından birisi yapan da budur.
  • = hafif witcher 3 spoiler =

hanımefendilerin karşımıza ilk çıktığı görev bana göre oyunlar tarihinin en iyi görevlerinden biridir. etkileyiciliğinin kaynağı aksiyonundan değildir. yukarıdaki arkadaş da belirtmiş, karakterlerdeki orjinallik , gerilimin yavaş yavaş dozunda yükselmesi, arkada çalan harika rahatsız edici ürpertici müzik ve alttan alta cadılar tarafından şahsımıza yapılan tehdit bu görevi bu kadar başarılı kılan etkenlerden. ayrıca cadılarla iletişimde olan yaşlı kadın gran'a başlarda çok sinir olsam da cadıların onu itip kakmasından sonra, yaşlı kadınla empati kurduğunuzda böyle bir pozisyonda, yani onun yerinde olmak insanı inanılmaz rahatsız ediyor. gerçekten ölmeyi tercih ederdim.

bu görev, ister film olsun ister oyun aksiyonun görselde değil büyük oranda zekada olduğunu ispatlar nitelikte. olaylar esnasında atmosfer sizi öylesine çekiyor ki crone'ların geralt'a bıraktığı o son ince tehditinden sonra çıkan '' saldır '' ya da '' intikam için sonra geri döneceğim '' seçeneklerinden intikam tercihini seçmeyen herhalde bu sahnelerin büyüsüne kapılmamıştır. orada geralt'ın intikam için tekrar görüşeceğiz tehditi o görev için, mükemmel işlenmiş bir filmin mükemmel bir finali gibiydi, bu mükemmelliği saldırarak heba edemezdim.

--- spoiler ---

görev ağzımda öyle bir tat bırakmıştı ki birkaç level sonra o bataklığa dönüp intikamımı almak için hep zaman kolladım. ne zamanki kendimi güçlü hissettiğim bir seviyeye geldim o zaman bataklığa döndüm. ancak tahmin edileceği üzere cadılar artık orada değillerdi. bütün evleri gezip araştırdım, gran' (anna )ın evinin bodrumunda cadıların paramparça ettiği insanların parçalanmış bedenleri bir kaç level önce yaşadığım o acı tadı tekrar hissetmeme neden oldu. daha sonra dayanamayıp '' nerde lan bunlar '' diye istemsizce internetten baktığımda aslında bu cadı arkadaşların öyle sıradan karakterler değil oyunun ana hikayesinde de önemli bir yer edindiğini gördüm.
    --- spoiler ---