şükela:  tümü | bugün
 • nancy sinatranın lightning's girl albumunden bir parca.. lee hazlewood ile duet halindedir kendisi..

  i've been where the eagle flies
  rode his wings cross autumn skies
  kissed the sun, touched the moon
  but he left me much too soon.
  his lady bird...
  he left his lady bird

  lady bird come on down
  i'm here waiting on the ground
  lady bird i'll treat you good
  aw, lady bird i wish you would.
  you lady bird...
  pretty lady bird

  lightning flashed across the sky
  the night he taught me how to fly
  the sun came up and then i found
  too soon he let his lady down.
  his lady bird...
  i'm his lady bird

  lady bird come on down
  i'm here waiting on the ground
  lady bird i'll treat you good
  aw, lady bird i wish you would.
  you lady bird...
  pretty lady bird

  winter lives in my heart
  in the times were apart
  summer sings a song or two
  when he says i love you true.
  my lady bird...
  yeah, i'm his lady bird

  lady bird come on down
  i'm here waiting on the ground
  lady bird i'll treat you good
  aw, lady bird i wish you would.
  you lady bird...
  pretty lady bird

  you're a lady bird
  you're too much you little bird
 • (bkz: larry bird)
 • tadd dameron'a ait bir sixteen bar jazz standardı.

  chet baker'ın 1959 tarihli chet baker in milan albümünde dinleyebilirsiniz, sabahları bir kaşık üzüm pekmezi gibi cana can katar. ama dexter gordon'un al cohn ile icra ettiği true blue versiyonu vardır ki, yanına kıvrılır yatarsınız, enfestir.
 • fevkalade bir nancy sinatra lee hazlewood düeti.yalın,duru ve tatlı bir şarkı.
  ayrıca bir kızla yeni tanıştıysanız ve sevişmek istiyorsanız kesinlikle bu şarkıyı gönderin yüzde 90 sevişirsiniz,sevişmezseniz bana gelin ben sevişicem sizinle.
  bir diğer nancy sinatra ve lee hazlewood düeti için (bkz: summer wine)
 • greta gerwig'in yönetmen koltuğuna oturduğu ikinci film. 2017 yapımlı ve senaryosu da yine gerwig'e ait.
 • şimdiden 2017 yılının en iyi filmleri arasında gösterilen komedi-drama türünde greta gerwig filmi. gerwig'in hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği bu film, film eleştirmenlerinden çok iyi yorumlar almış ve 90. akademi ödülleri için öne çıkan adaylar arasında gösteriliyor. ödül sezonunun sürprizlerinden biri olabilir. fakat ne yazık ki ülkemizde gösterime girmesine henüz epey zaman var. eğer takvimde bir değişiklik olmazsa mayıs 2018'de vizyona girecek ve muhtemelen buralar hep entry dolacak.
 • greta gerwig'in daha onceki filmlerini (mistress america, frances ha) filmlerini izleyenleri sasirtmayacak. zaten amaci sasirtmak olan bir sinemaci degil kendisi. benzer diyaloglar, benzer mizah, benzer bir optimizim, benzer kadin kadina arkadaslik temasi yogun. zaten roportajlarinda da bu tarz hikayeleri meyilli oldugunun altini cizmekteydi.

  diger filmlerde oldugu gibi gerwig'in hayatindan otobiyografik esintiler var. dogup buyudugu sacramento'da geciyor misal. ayni sekilde ronan'in annesi de gerwig'in annesi de hemsire. ronan'in oynadigi lady bird karakteri de gerwig gibi katolik kiz lisesine gidiyor, vs. vs.

  anne rolunu oynayan laurie metcalf (roseanne dizisinden veya big bang theory dizisinden sheldon'in annesi olarak taninabilir) buyuk ihtimalle oscar'a aday olacaktir. gerwig'in kendisi de ozgun senaryo alaninda aday olur. ronan da olabilir ama bilemiyorum.
 • rotten tomatoes film kritiği sitesinin 19 yıllık geçmişinde şu ana kadar en fazla pozitif oy verilmiş, en iyi film olarak tarihe geçmiş filmdir. siteye kayıtlı 173 film eleştirmeni filme iyi yorumlarda bulunmuş. bundan bir önceki rekor 1992 yılında çıkmış, 163 pozitif eleştiri ile (bkz: toy story 2) 'ye ait.

  filmin konusu 2002 yılında geçmekte olup, 17 yaşında sacremento'da yaşayan katolik aileden gelen genç bir kızın aşk, aile draması ve hayatı içinde new york'a uzanacak olan olaylarla ilerleyişi diyebiliriz.

  türkiye'de gösterime girmesine çok varken, şuan oscar için konuşulan isimlerden birisi. muhtemelen ülkede gösterime girmeden önce dvd'si, online satışı vs çıkar.

  bakalım izleyince bizde yorumumuzu yaparız.
 • sezona dolu dolu başlayan greta gerwig filmi. önce nbr sonra da nyfcc’de tatmin edici ödüller aldı, gişedeki başarısından anlayacağımız üzere izleyicinin sevgisini de kazanmış gibi görünüyor. oscar radarına girdi diyebiliriz.
 • 20th century women filmiyle tanıdığım greta gerwig 'den sezona iddialı giren bir romantik/komedi filmi. sırf türünden dolayı bile en iyi film oscar'ını vermemeleri öngörülebilir çünkü akademi biraz cins.
hesabın var mı? giriş yap