• queen gibi apaçi bir gurupla sahneye çıkması halinde karizmasını yitirecek olan yaşayan efsane. acilen daha kaliteli bir fikstür belirlemeli kendisine ve kendisiyle aynı sahneye çıkma onurunu haketmeyen ve bu konserle reklam yapmayı düşünen queen'e prim vermemeli.
  • 4-5 gündür ikamet ettiği londra'daki otelden bugün ayrılmış şarkıcıdır. işe her gelişimde kapının önünde kamp kurmuş çılgın hayranlarına basmadan geçmek oldukça büyük bir dikkat, konsantrasyon ve azim gerektiriyor. 200 kişi lan bu. işe geç kalıyorum 10 metreyi yürüyemiyorum diye. bir de böyle öğle aralarında temiz hava almaya çıkıyorum dışarı, bakıyorum hala ordalar. gaga şarkıları söylüyorlar hep bir ağızdan. enteresan bir görüntü. kapıda bir ani hareket oluyor, çığlıklar flaşlar, bir izdiham ki sormayın. ama takdir ettim. benim izinli olduğum gün 200 kişiye karışık tatlı çeşitlemeleri ısmarlamış. hem de bizim pastaneden. bizimkiler bir yardırmış ki sormayın. bütün eldeki stoku vermişler gaga'ya. mecbur yeni stok çalışmaları hız kazanmış. o yüzden takdir ettim işte, benim izinli günümde yapmış, beni yormamıştır. öhöhöhaha... şaka, çalışmaktan gocunduğum falan yok. iyi yapmış kadın. hayranlarıyla bağını kuvvetlendirmiş işte, fena mı? gitti kendileri bugün. otel personeli olarak rahatladık, hayranları da. hayat devam eder.
  • sayesinde vejeteryan oldum.
  • görsel olarak, bünyemde, ayşen gruda'dan ötesini ifade etmeyen şarkıcı. bazen görüyorum da, nasıl bu kadar seksi-çekici-güzel bulunuyor anlamak mümkün değil. hatta ve hatta! ayşen gruda'dan daha çirkin.
    ahan da ispatı:

gaga: http://www1.pictures.gi.zimbio.com/…kpo-vvaha3l.jpg
    ayşen'im(oha): http://galeri.uludagsozluk.com/r/lady-gaga-42726/
  • ay çok haksızlık etmişim ona ben...

şimdi efendim, pop-özgün müzik dinler tipte biriymişim ben, etrafımdakiler çok şaşırır metallica hayranı bir metal sever biri olduğumu, in flames, the who, deep purple, pink floyd, five finger death punch filan dinlediğimi öğrendiklerinde. bende üzerimdeki türkü sever görünümlü metalci yaftası sebebiyle ön yargı ile yaklaşmıştım lady gaga hanım efendiye. bir de üzerinde çiğ etten yapılmış kostümle çıkınca sahneye... et sevmem ben, pişmişini hiç sevmem ki, çiğ olana tahammülüm hiç yok.. hepten uzaklaştım kendisinden. ben mesafe koyunca aramıza, o dönemde hayli üzüldü kendisi de, siyahlara büründü, hatırlarsınız.

sonra günlerden bir gün, alejandro'yu dinledim, ardından just dance, ardından diğerleri... çok beğendim.

bir yardım kuruluşu için topladığı paraları cebe attığına dair bir şeyler döndü bir ara ama bilmiyorum içeriğini, şarkıları güzel, ve yardım parasına el uzatmayacak kadar da zengindir herhalde.

buradan çok özür diliyorum ondan, haksızlık ettim sana, toparla kendini lady gaga, artık seviyorum seni...

bak nasıl sevindi, görüyor musun?..
  • tipini sürekli değiştirmesine istinaden sonunun böyle olacağını beklediğim kadın şarkıcı.
  • sesi güçlü ve dikkat çekici, besteleri başarılı bir stardır. kim ne derse desin yetenekli olduğu gerçektir. hiç sesi olmayan tonlarca popçunun cirit attığı müzik aleminde kıymetli görülen biridir doğal olarak. kıyafetleri ve makyajları tuhafıtr ama "çok güzel ya harika" iltifatını bekleyen bir imajı kesinlikle yoktur. amacı tuhaf bile görünse yaratıcı bir şeyler yapmak. farklı görünürken "ucuz" ya da "rüküş" görünmemeyi de başarır.

bir de tuhaf bir şekilde en orjinal albümü de hala "the fame" olan kişidir. imajındaki yaratıcılığa verdiği özeni müziğinde de göstermeye devam etse daha iyi olacak sanki.

yine de daha 20'li yaşların ortasında muhteşem bir üne ve güce sahip olmuş biri olarak lady gaga'nın ilerde neler yapacağını izlemek güzel olacak.

edit: yıl 2013. btw albümü de dahil pek umudum kalmadı kendisinden. toparlarsa bir edit daha gireriz, ayıpsın.
  • marry the night'ın video klibini ne zaman yayınlayacağını merak ettiğim şarkıcı.
  • hindistandaki formula 1 yarışlarını izlemeye gidecek olup peta'nın hayvan hakları için marulda kıyafet giymesini istediği ünlü pop yıldızı. daha önce lady gaga etten kıyafet giymesi hayvan severleri kızdırmıştı.
hesabın var mı? giriş yap