şükela:  tümü | bugün
 • aladdin sane albümünün kapanış şarkısı olup; az bilindik, değeri bilinmemiş olan bowie şaheserlerindendir.
  ayrıca: bowie ölür mü lan hiç?
 • 1984 veya 1985 yilinda eve giren bir kasetle haberdar oldugum david bowie parcasi. saman kagida basili bir kapagi olan bu kasette (hedehodo hits gibi bi ismi vardi sanirim) dire straits'ten your latest trick, modern talking'den why did you do it just tonight, culture club'dan love is love, orson welles'ten i know what it is to be young (kasetin bu parca icin alinmis olmasi kuvvetle muhtemel) gibi bilimum guzide eser mevcuttu, gerisini hatirlamiyorum, demek ki komple tiriviriymis kalan parcalar. bebeydim, eveki itt teyple (meshur, turuncu record tusu olan, uc asagi bes yukari her eve girmis o efsane teyp) oynamak en buyuk zevkimdi. gel zaman git zaman lady grinning soul favori sarkim olmustu bile; ozellikle piyano introsuna hastaydim, cevirip cevirip bastan caliyodum. bir noktada evdekileri bildigin cildirtmistim sanirim, zira annem en sonunda bi yeter la diyip kasedi sakladiydi. ben de misilleme olarak evdeki bir diger favori kasedim olan let's go classics'i (klasik muzik parcalarini synthesizer'larla falan aranje etmisler, asansor muzigi tarihinde bir mihenk tasi olmus cikmis) bir milyon kere dondurup intikamimi aldiydim. simdi dusunuyorum da, bu let's go classics'i arabada falan da zorla caldirirdim lan paso, muzik zevki konusunda taviz vermezdim hahhah. babamda iyi sabir varmis ha.

  neyse dagitmayalim konuyu, hala en sevdigim bowie parcasi bu lady grinning soul, orada bir degisiklik yok. radyoda falan calarken degistirmeye yeltenen olursa, hot derim, kalp kirarim.
 • insanda sadece bowie'nin aynı anda uyandıracağı hüzün, neşe, karamsarlık, huzur, melankoli gibi duyguları barındıran ve dinledikçe onu daha çok özleten şarkıdır. *
 • bazen bir şarkı dinlersin ve dersin ki: "tamam,dinleyebileceğim en iyi şeyi dinledim" işte öyle bir şarkı
 • muhtesem bir muhtesem david bowie sarkisi ve dinlerken, mevzu bahis hanima, kiz basima, benim bile enteresan duygular beslememi sagliyor. havada hain kelebekler ucuyor sanki. havada tanidik bir koku var... white musky odour?
 • 1973 çikisli aladdin sane albümünden leziz ötesi david bowie eseri.

  "she'll come, she'll go. she'll lay belief on you
  but she won't stake her life on you
  how can life become her point of view.."
 • david bowie'ye astroloji bulaştırmak istemem ama zodyakta bu şarkının gittiği bir kadın grubu varsa o da ikizler burcu kadınıdır.
 • başındaki piano neden bitti derken david bowie'nin sesini duyunca iyi ki bitmiş demenize kalmadan beraber devam etmeleriyle gözleri kapattıran şarkı.

  (bkz: vurmadan önce bir dinle)
 • dinledikçe içilecek, içtikçe dinlenecek bu şarkıdan bu kadar az kişinin haberdar olması bir yandan sevindiriyorsa da dinlemeyenler için de üzülüyor insan ister istemez.
 • david bowie nin yaptığı en güzel şarkılardan birisidir. şahane sözleri ve güzel müziğiyle herzaman efsane olarak kalıcaktır bu şarkı.