şükela:  tümü | bugün
54 entry daha
 • 2016 yapımı film. içten içe sevdiysem de tavsiye edilmeyecek filmler listemde olanlardan.

  --- spoiler mpoiler ortaya karışık ---

  izledikten sonra aklıma gelen ilk karakter madam bovary oldu. bu kadın onun cani versiyonu olmuş gibi geldi bana nedense.

  aklıma ikinci gelense we need to talk about kevin filmi oldu. aynı anlamsız karanlık his bunu bitirdiğimde de oldu.

  kadının hak verilecek yanı yok ama içten içe kurtulma güdüsüyle hareket etmesi ve sürekli işlerden sıyrılması bir acayip haz veriyor insana.*

  --- spoiler ---
 • bir miktar toprak karşılığında kendinden yaşça büyük bir adama satılarak evlendirilen bir genç kadının hikayesinin anlatıldığı 2016 yapımı film. aklımda yer edecek filmlerden biri.

  spoiler ---

  katherine'nin sevgisiz, ilgisiz, kendisinden temel beklentisi çocuk doğurmak olan ve evden dışarı çıkmasını yasaklayan kocasının yokluğunda evin çalışanlarından biri olan sebastian'la aşk yaşaması; bu aşk uğruna hiçbir engel tanımaması; yoluna çıkan engelleri (kayınpederi, kocası, kocasının gayrımeşru çocuğu) sırasıyla ortadan kaldırması çok güzel anlatılmış. katherine'in başkaldırısı, tutkusu, saplantısı, kuralları yıkışı, evden çıkıp rüzgarda yürüyüşü, vs. her şey öyle güzel yansıtılmış ki film beni içine aldı desem yerinde olur.

  florence pugh'un oyunculuğu harikaydı. katherine'nin tutkuyla başlayıp saplantıya evrilen aşkını canlandırmasını gerçekten çok başarılı buldum.

  çocuğun öldürülmesi en çarpıcı kısımdı.

  spoiler ---
5 entry daha