şükela:  tümü | bugün
 • ken loach filmi.
 • cnbcenin vermiş olduğu mükemmel bir film.
 • hemen şimdi yaptığım çok bilimsel ve objektif analizlere bakılırsa, ken loach'ın en iyi filmi. alt sınıftan bir kadın, paraguaylı kocası ve çocuklarını elinden alan ingiliz hukuk sistemi ile alakalı.
 • (bkz: ingiliz sinemasi)
  her saniyesi mide krampina neden olan, super kurgulanmis ve bir o kadar da ic karartan film.
 • gercek bir hikayeye dayanan bir film.
  o yuzden, konu itibariyle zaten fenaliklar bastirmaya musait bi film iken, bir de bu gercek mi diye dusunup iyice fenalasiyor, boguluyorsunuz, nefes alamiyorsunuz, yeter ulayn ne sosyal gorevmis be diye bagirasiniz geliyor.
  bir iki uc... ama yeter, bir kadina bu kadar yuklenilmez ki, butun cocuklarina goz dikilmez ki sayin sosyal gorevliler, bakin izleyiciler bayildi, kadincaaz napsin. bi de gercek bu kadin ustelik, boyle bir kadin var yani, oyle mi? hey guzel allam, baht dagitilirken bu kadin raporluymus herhalde.
  guzel film vesselam.
 • --- spoiler ---
  1994 yapımı ken loach şaheseri. 4 farklı erkekten(ki bunların her biri ayrı bir ırka mensup) 4 ayrı çocuğu olan liverpool'lu maggie'nin sosyal hizmetler ile girdiği mücadeleyi konu ediyor film. kocalarından şiddet görmesi ve başka sıkıntılar nedeniyle sosyal hizmetler maggie'yi 'uygunsuz' bir anne olarak görüyor ve çocuklarının velayetini ondan alıyor, ama kahramanımız artık nasıl bir mücadele ruhuna sahipse yılmadan mücadelesine devam ediyor. bir yandan da aşk hayatında da yeni gelişmeler oluyor, paraguay'lı mualif jorge ile tanışıp birlikte oluyor. jorge'den de 2 çocuk sahibi oluyor, sosyal hizmetler bu kızlara da 'el koyuyor'. jorge maggie'ye göre daha mantıklı bir insan, aslında karakter olarak birbiriyle taban tabana zıt iki insanı görüyoruz bu filmde.
  loach ve senaristi rona munro maggie'nin çocuklara bakıp bakamayacağı konusu tabiri caizse çok da duygusala bağlamadan seyirciye bırakıyor. sorun maggie'nin çocuklarını sevip sevmemesi değil filmde de görüldüğü üzere, sosyal hizmetler açısından sorun maggie yüzünden çocukların şiddet sahnelerine şahit olması, iyi bir ortamda yetişememesidir.

  --- spoiler ---

  özet : güzel ve akıcı bir film, izleyin izlettirin.
 • uç uç böceği,
  anglosaxon etkisindeki kültürlerde, kanada'dan avusturalya'ya kadar geniş bir coğrafyada tekrarlanan folklorik bir şarkıdır.

  "ladybird, ladybird fly away home/your house is on fire and your children are gone/all except one/and her name is ann/and she hid under the baking pan".

  bu yarı belgesel nitelikli dramatik filmde ken loach, çocuklarının velayeti için savaşan dört çocuklu bir ailedeki annenin hikayesini anlatmaktadır.

  ayrıca uç uç böceklerini sakın öldürmeyin.. uğursuzluktur.

  1994 yapımı.
 • ünlü ingiliz yönetmen ken loach' ın 1994 yılı yapımı filmi. gerçek bir hikayeden yola çıkan filmimiz, alt tabakadan bir kadının değişik ırklardan olan dört çocuğunu elinden almaya azimli ingiliz sosyal hizmet kurumuyla mücadelesini anlatıyor. başlıca rollerini crissy rock, vladimir vega ve sandie lavelle oynamış...
 • başındaki karaoke sahnesine bayıldığım, enfes film.
  maggie güzel sesiyle bette midler'ın the rose adlı şarkısını söyler.