şükela:  tümü | bugün soru sor
  • duman grubunun basçısı ari barokas'ın bugün çıkan solo albümü.
  • an itibariyle spotifya eklenmiştir. genel olarak beğendiğim bir albüm olmuş. umarım kaan'ın, ari'nin (ve sanırım batuhan'da böyle bir girişim içinde) solo çalışmaları gruba olumsuz etki yaratmaz.
  • çok iyi bir albüm. bu yılın en iyilerinden. ari barokas'ın özgün bir ses tonu var, yoğun emek de şarkı aralarında kendini gösteriyor.
  • birkaç gündür aralıksız dinlediğim albüm. çok güzel. eline sağlık ari barokas.
  • bağımlısı olduğum country albümü.
    kayıtların dublinde yapıldığını okumuştum.

siyasi şarkılarının da bulunduğu güzel bir albüm olmuş.
    vokal ve şarkı sözlerini beğendim.
    ama arenje daha iyi olabilirmiş gibi sanki.
  • ülkedeki müzik kısırlığının ortasına güm diye düşmüş harikulade albüm. ari barokas demek duman demekmiş bunu da anlamış olduk. en öne çıkan şarkı ise nafile.
  • yetenekli adamın kalite kokan albümü. duman'dan boş iş çıkmadığı gibi sololar da aynı seviyede gidiyor. 40 dakikalık bu ziyafet için ari barokas'a sonsuz teşekkürler.
  • duman grubu bas gitaristi ari barokas'ın ilk solo albümüdür. 2 defa baştan sona dinledim, son zamanların en özgün, en başarılı ve en kulağa doğal gelen albümü olduğu kanısındayım. gündeme yönelik sözler, gitarlar ve geri vokaller oldukça başarılı olmuş, tebrikler.
  • (bkz: no offense)
  • içinde zorlama bir mızıka sesi olmayan (bkz: gölge etme) çok güzel olmuş albüm.