şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: fourchette)

  fransa, monako, isviçre ve ispanya'da hizmet veren restoran rezervasyon sistemi. bu ülkelerde restoran arayışındaysanız nerede, kaç paraya, ne yenir sorularına çözüm getirmek için birebir. hele ki telefonla arayıp rezervasyon yapma derdini ortadan kaldırdığı için gönül rahatlığıyla tavsiye olunur. diğer şehirleri bilmem ama en azından paris'te çok işe yarıyor.

  fransızca seçtiğinizde lafourchette.com, ingilizce seçtiğinizde thefork.com, ispanyolca seçtiğinizde eltenedor.es olarak açılıyor.

  kullanım ve ipuçları için: la fourchette
 • thefork.com.tr ismiyle türkiye'de hizmet vermeye başlayan, reztoran.com dururken kimin ne diye kullanacağını bilmediğim restoran rezervasyonu şeyimsi.

  papyon.com ki tutmadı, aynı mantıkla ilerliyor nedense. anlık restoran rezervasyonu dururken manyak mı insanlar böyle platformları denesinler akıl sır erdiremiyorum.
 • türkiye'ye catal.com olarak gelememesi affedilemez olan rezervasyon şeysi. catal.com'a girince zuzu.com'a yönlendirmesi paha biçilemez.
 • sadakat puanı diye bişi var bunlarda. sanırım türkiye'ye yeni geldiğinde üye oldum diye bana 50 tl değerinde olan 2000 puan vermişler. yani anlaşmalı restoranlara gidip hesap üzerinden 50 tl indirim hakkım var. ben de harbi mi lan deyû anlaşmalı ve yakın olmasından mütevellit üsküdar filizler köftecisine rezervasyon yaptırdım. yemeğe gittiğimde durumu anlattım ve görevli beni şaşırtmayarak böyle bir uygulama ya da anlaşmamız yok dedi. hemen thefork'a telefon edip durumu bildirdim ve restoranla iletişime geçip durumu çözeceklerini, ardından haber vereceklerini söylediler. haber verdiler ve restoran daha önce bu uygulamayı kullanmadığı için böyle problemler oluyor fakat şimdi hallettik, siz hesabı öderken indirim hakkınızı kullanabilirsiniz dediler. hesabı istedim ve o da nesi? indirim falan yok, tekrar başa döndük. lanet olsun dedim, zaten misafirim olduğu için hiç uğraşmadan hesabı ödeyip kalktık.

  ezcümle, düzgün çalışmayan, ülkemizde yeni bir rezervasyon sitesidir. önemli yemeklerde güvenmeyin. ne olacağı belli olmaz.