şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: fourchette)

fransa, monako, isviçre ve ispanya'da hizmet veren restoran rezervasyon sistemi. bu ülkelerde restoran arayışındaysanız nerede, kaç paraya, ne yenir sorularına çözüm getirmek için birebir. hele ki telefonla arayıp rezervasyon yapma derdini ortadan kaldırdığı için gönül rahatlığıyla tavsiye olunur. diğer şehirleri bilmem ama en azından paris'te çok işe yarıyor.

fransızca seçtiğinizde lafourchette.com, ingilizce seçtiğinizde thefork.com, ispanyolca seçtiğinizde eltenedor.es olarak açılıyor.

kullanım ve ipuçları için: la fourchette
  • thefork.com.tr ismiyle türkiye'de hizmet vermeye başlayan, reztoran.com dururken kimin ne diye kullanacağını bilmediğim restoran rezervasyonu şeyimsi.

papyon.com ki tutmadı, aynı mantıkla ilerliyor nedense. anlık restoran rezervasyonu dururken manyak mı insanlar böyle platformları denesinler akıl sır erdiremiyorum.
  • türkiye'ye catal.com olarak gelememesi affedilemez olan rezervasyon şeysi. catal.com'a girince zuzu.com'a yönlendirmesi paha biçilemez.
  • sadakat puanı diye bişi var bunlarda. sanırım türkiye'ye yeni geldiğinde üye oldum diye bana 50 tl değerinde olan 2000 puan vermişler. yani anlaşmalı restoranlara gidip hesap üzerinden 50 tl indirim hakkım var. ben de harbi mi lan deyû anlaşmalı ve yakın olmasından mütevellit üsküdar filizler köftecisine rezervasyon yaptırdım. yemeğe gittiğimde durumu anlattım ve görevli beni şaşırtmayarak böyle bir uygulama ya da anlaşmamız yok dedi. hemen thefork'a telefon edip durumu bildirdim ve restoranla iletişime geçip durumu çözeceklerini, ardından haber vereceklerini söylediler. haber verdiler ve restoran daha önce bu uygulamayı kullanmadığı için böyle problemler oluyor fakat şimdi hallettik, siz hesabı öderken indirim hakkınızı kullanabilirsiniz dediler. hesabı istedim ve o da nesi? indirim falan yok, tekrar başa döndük. lanet olsun dedim, zaten misafirim olduğu için hiç uğraşmadan hesabı ödeyip kalktık.

ezcümle, düzgün çalışmayan, ülkemizde yeni bir rezervasyon sitesidir. önemli yemeklerde güvenmeyin. ne olacağı belli olmaz.
  • geçenlerde öğle yemeğine dışarı çıkalım dedik. bir arkadaşın tavsiyesi ile thefork üzerinden nişantaşı başköşe’ye rezervasyon yaptım, %50 indirim varmış o saatte. yalan yok öncesinde pek umutlu değildim indirimle ilgili kafada soru işaretleri vardı. mekana girdiğimize hoş bir bayan karşıladı, rezervasyonumuz olduğunu söyledik, dışarıda bir masaya oturttu bizi. ortaya karışık ali nazik, tandır ve beytiyi bayılarak yedik. sonrasında hesabı istedik. adamlar ciddi ciddi hesabı %50 indirimli olarak getirince pek bir keyiflendik doğrusu. keşke bir porsiyon da kaburga yeseymişiz!
  • tripadvisor’ın restoran rezervasyon platformu, oldukça güzel mekanlarda da %50’ye varan indirimler sağlıyor. anladığım kadarıyla rezervasyon yaptığınız saate göre indirim oranları değişiyor. mesela nola istanbul’da cuma akşamı için %10 indirim verirken, öğlenleri %40 veya %50 olabiliyor.
  • ispanya’ya gittiğimde rezervasyon yapmak için kullanmıştım bu uygulamayı birkaç kez. geçenlerde gördüm, meğer türkiye pazarına da girmişler ve çok da iyi restoranlarda %50’ye varan indirim sağlıyorlar.
    https://www.thefork.com.tr/…storan avantaj istanbul

şöyle eğlenceli de youtube videoları var:
    https://www.youtube.com/watch?v=u0-ihpz4ls4
    https://www.youtube.com/watch?v=eflxvv8oobq