• hakkındakileri okudukça ağzımı sulandıran ama an itibariyle erişemediğim viski.
  • şu sıralar atatürk duty free'den 60 euro dolaylarına kapılabilen viski, uçuşunuz varsa kaçırmayın.

talisker'inkiyle birlikte beni distillers edition'a inandıran viski olmuştur ayrıca. böyle lezzet ve denge bir arada olur mu arkadaş, adamı alkolik eder bu ikili.
  • çok guzel viski fakat eger çok ucuza bulmadiysaniz almak için hiçbir mantikli sebep yok.
    damitim olarak ozel bi seri degil, klasik lagavulin 16 serisinde kullanilan arpa malti, turba ve distilasyon suyu ile ayni, tek farki ekstra fiçida bekletilmesi ve bu beklemenin kattigi lezzet lagavulin 16 ile olan fiyat farkina degmez. kaldi ki pedro ximenez kanimca viskiyi fazlaca makyajlayan yani ozunden saptian bir fiçi, ayrica çogu viski zaten normal maturasyonun ardindan genellikle sherry fiçilara aliniyor.

eger bunu normal fiyatina almayi dusunuyorsaniz yani o parayi gozden çikardiysaniz, lagavulin'in neredeyse her yil sinirli sayida urettigi ve sadece 10 pound daha pahaliya sattigi fiçi sertligindeki lagavulin 12'yi bulmaya çalisin. daha turbali, daha fume, daha keskin, belki sevmeyebilirsiniz ama 16'dan kesinlikle çok farkli bir urun. farkli bir distilasyon, farkli bir malt. fakat sertligine kanip bir iki damla suyla aromasini daha iyi alirim taktigine kanmayin, tek kusuru diger viskilere gore kivamini daha kolay kaybetmesi, yani 55vol.'u indireceksiniz oyle :)
  • damak orgazmının maestrosu.

konsertmaister'i için (bkz: talisker)
  • beklettikleri fıçıların daha önceden tentürdiyot saklamakta kullanıldığını düşündüğüm viski. buram buram sağlık ocağı notası var.
  • anladık ya tamam zenginsin
  • tadım amacıyla iki şişe satın almıştım. *

genel itibarıyla lagavulin 16'ya göre daha yumuşak, daha az isli olduğunu söylemem mümkün olabilir sanırım. ayrıca kesinlikle daha tatlı. (çok da abartı değil.) içimi çok daha kolay. ve bu benim pek hoşuma gitmedi. tatlı viski sevmiyorum sanırım. ben içtiğim viski boğazımdan aşağı yakıp kül ederek insin istiyorum * bunu da bir not olarak aklımın köşesine yazayım.
  • sabırsızlıkla tatmayı beklediğim single malt. şöyle damakta oradan oraya koşan coşkulu bir viski olmasını diliyorum. bu entry kısa zaman sonra kendini editleyecektir.

edit: güzel viski. kokusunda peat var, talisker gibi yosun ve iyot kokusu da var. ilk yudumda oldukça yumuşak bir başlangıç yapıyor. peşinden ardbeg gibi seyrediyor. hafif bir baharat patlaması, deniz tadı ve peat ile devam ediyor. bitişi uzun diyebilirim. fakat ben bu viskiyi talisker 10 yo ve ardbeg 10 yo arasına konumlanmış olarak hissediyorum. ardbeg gibi köşeli değil, talisker gibi karakteristik değil. arayı bulalım demişler ve bunu yapmışlar. peat aroması aynı ardbeg gibi fakat o kadar baskın değil. ölürüm ardbeg'in isine ben ya. sıralamam şu şekilde: talisker > argbeg > lagavulin de

edit: özlemişiz be. güzel viski.
  • 14+2 senelik , batch no’su lgv. 4/507 olan şişesinden o meşhur is kokusunu içime çekerek içtiğim viskidir. gerçekten listemde islay viskileri içerisinde ilk sıraya açık ara yerleşmiştir.
  • bugün alkollere zam gelmeden önce daha az vergi ödeme adına kendime hakim olamayıp batch 4/507, 2002-2018 arası yıllandırılmış bir şişesini aldığım islay. tarihe not; akp türkiye’sinde, bol vergiyle, değeri pul olmuş türk lirasıyla bir daha mı geleceğim dünyaya diyerek 660 tl’ye aldım. lagavulin 16 ise 560 tl idi.

isli etten peynire, isli her şeye bayılan ve favori viskisi lagavulin 16 olan bir viskisever olarak kendisini baya merak ediyorum. keyfini sürebileceğim ilk fırsatta açacağım. pek eğitimli bir burnum olduğunu söyleyemem ancak unutmazsam ufak bir edit atarım.
hesabın var mı? giriş yap