şükela:  tümü | bugün
  • vikings dizisinde ragnar lothbrok'un eşi rolündedir.

birebir olmasa bile ragnar lothbrok ile çok büyük karakteristik benzerliklerimiz var. bunların başlıcaları; maço ve asi yapısına rağmen eşini kendisine denk görmesi, sürekli daha fazlasını arzulaması, azmi, tanrılarla diyaloğu, yenilik arzusu, farklı bakış açısı, sadık dostları ve dost kazanma tarzı.

tabi benzemeyen yanlarımız da var; fırlama ve kıpır kıpır yapısı, rahibi üçlüye davet etmesi(ben onu hala rahibi sınamak için yaptıklarını düşünüyorum), fevri tavırları ve eşini aldatması(sadakat bence bir güçtür).

benzeyen ve benzemeyen yanlarımızdan ziyade en büyük özelliğimiz eş seçimi konusundaki hassasiyetimiz. ben de lagertha gibi bir eş seçerdim. rocky filminde adrian nasıl rocky'nin kaderini etkiliyorsa lagertha da ragnar'ın kaderini o kadar etkiliyor. sadık ve güçlü. güç derken sadece fiziksel olarak algılanmaması gerekir çünkü en büyük güç iradedir. kimi kadın vardır en ufak sıkıntıda bir köşeye oturup ağlar. soğuk görüntüsünün altında sevgi dolu bir kalp taşıyan lagertha gibi bir eş, partner veya adına her ne diyorsanız bir erkeği başarılı kılacaktır. o iğrenç ve koca gözlükleriyle pet shop'da çalışan adrian nasıl sonradan güzelleştiriyorsa sevgi de öyle güzelleştirir insanı. rocky gibi şampiyon, ragnar gibi yarl yapar bir erkeği. erkeğini kral yapan kadın kraliçe olur. kadın var, kadın var. arada çok fark var. kimisi erkeğini kral yapar, kimisi kral peşinde koşup metreslik yapar. bir metres asla kraliçe olamaz. gerçekten asil bir kral hayatında metrese yer vermez. metres de insana hayat vermez. diyorum ya kadından kadına çok fark var. biri yoktan var eder, biri olanı yıkar. herkes bir seçim yapar ve yaptığı seçimin sonuçlarına katlanır.
  • lagertha da aldatılıyorsa yapılabilecek hiçbir şey yok.thorun çekici kafanda kırılsın odin belanı verin ragnar!!1!
  • rahibe yaptığı davetle türk erkeğinin psikolojisini bozmuştur. uzatmadan tanım yapmak gerekirse "kadın"
  • kadın dediğimiz insan canlısının dişisinin nasıl olması gerektiğine iyi bir örnek teşkil ettiğini düşündüğüm karakter. güçlü, kendi işini kendi gören biri. savaşçı olması da artısı. daha ne olsun işte.

ama kadın dediğimiz canlıların çoğu parazitik bir hayatı tercih etmişlerdir. valla evrimsel nedenlerini sorgulamıyorum, nihayetinde hepimiz insan olsak yeter değil mi gurbanlar?
  • memesi güzel bir ademoğlu....
  • beni bugüne kadar en çok etkileyen kadın karakter. allahım o nasıl asil bir surat, o nasıl bir karizma.. bu arada lagertha'ya kalkan eller kırılsın !!!
  • adını ansızın istanbul sokaklarında, duvarlarda görebileceğiniz dev karakter. devliği karakteri, duruşu, tavrı elbette.

(bkz: lagertha'nın askerleriyiz)
  • idolüm.
  • kadın nedir sorusuna aran suildur'un vereceği cevap.

bir karakterden bu kadar etkileneceğimi düşünmezdim. o değil, zaten yüksek beklenti seviyesinden muzdaribim, bir de bu çıktı şimdi başımıza.

(bkz: tey allam)