şükela:  tümü | bugün
  • bugün ölmezsem daha da ölmem...

saat 19.20 sularında duran aracıma servis aracının geri gelerek çarpması, neyse ki sadece maddi hasar var, sonrası eve gelip günün yorgunluğunu atayım demeye kalmadan evde yemek olmadığını öğrendim. olur böyle şeyler diyerek canım lahmacun istedi ve tanıdığımız olan işletmeden (mis döner kartal) sipariş verdim. ardından sıcacık gelen lahmacunlari yemeye koyuldum. çok açıktıgım için sicak olduğunu sonradan anlayınca, ikinci lahmacunu soğusun diye açtım. sonra ne göreyim köşede pişmiş bir civata somunu, düşmek üzere orada duruyor.

pisen civata somunu

ardından işletmeyi aradım ve abi, somun var da civata nerede dedim. güldü ne diyorsun oğlum dedi. abi lahmacundan somun çıktı, civata somunu diyince, nasıl olur diye bir karşılık aldim. abi, yeni lahmacun gönderin lütfen diyince, tamam dedi. lahmacunlari yiyeceğimden değil, civatayi göstermek için böyle söyledim. ardından tekrar sipariş geldi, kuryeyi aldım içeri, nasıl oluyor böyle bir şey, tesisat filan mi bozuldu firinin yanında çalışmamı mi var diyince, yok diye tepki aldım. bari arayip özür dileseydiniz, tanıdığız sonuçta diyince tanıdık olduğunuz için aramadik dedi. iyi b*k yediniz şimdi lahmacunlari afiyetle yiyebilirim değil mi cıvata çıkmasın diyip geri gönderdim.

memlekette tanıdığına bile güvenmez hale geldik. yok çamaşır suyuyla yikanan tavuklar, eşek etleri, vs.

iyi bir ders oldu bana. simdi baska bir yerden sipariş vermeye de çekiniyorum, en iyisi yumurta kirip yemek. evde kendin yaptığın, annenin yaptığı yemek gibisi yok diyeceğim de; geçen gün annemin yaptığı çorbadan çıkan cam parçası olayı aklıma geliyor.

bugün gerçekten kötü bir gün benim için, umarım günü bir şey olmadan atlatirim.

edit: ekleme
  • yüksek miktarda demir içerse de pek sağlıklı değildir. geçmiş olsun.
  • entry-nick uyumu.
  • yedikçe temel reis etkisi gösterecek, safinazı duvardan duvara vuracağınız lahmacun.
  • 8 liralık lahmacundan cnc tegahı mı çıkacaktı