şükela:  tümü | bugün soru sor
  • oruç tutup ''personeller oruç tutunca benim üretimim sekteye uğruyor'' diyen hacı patronun ramazan ayı ile imtihanı gibidir.
    herkesi zorunlu senelik izine gönderir.
    gönderirken de ''şimdiden ramazan bayramınız kutlu olsun. allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. amin.'' der.

laik maik bunlar hikaye.
    ne hacı patronlar cuma namazını mesaiden kesiyor.
    o zaman din elden gitmiyor değil mi!
  • yine toplumsal baskıyla mücadele ayına hoşgeldiniz.
  • laikligin ne oldugunu bilmeyen yazar beyanidir. boyle cahil gerizekalilar yuzunden laik = ateist saniliyor. neyse gun gelir boyle olmadigini da ogrenirler.
  • yav onu geçinde ramazan dediğin 1 ay. sen bir günlük yılbaşına bile tahamül edemiyorsun eyyyy yobaz :))))). ki yılbaşı günü noelin çoktan bittiği bir gündür. uluslar arası bir kutlamadır. insan medenyeti için önemlidir.
  • ramazanla değil çomarlarla imtihan söz konusudur.

söyleyenin kim olduğuna bakarak günah işleme özgürlüğünü kabul edebilen çomarlar, oruç tutmama özgürlüğünü, içki içme özgürlüğünü, başka bir dine inanma ya da hiçbir dine inanmama özgürlüğünü nedense kabul edememektedir.
  • laiklerin çomarlar kadar dert etmediği imtihandır.
  • laiklik ile ramazan arasındaki ilişkiyi anlayamadığım sığır beyanı.

arkadaşa sormak istiyorum. " domates mi daha kırmızıdır yoksa at mı daha hızlı koşar?"

(bkz: bi bitmediniz amk)
  • ofisten bildiriyorum; çaycı ve temizlikçimiz dahi bu sene kimse oruç tutmayacakmış.