şükela:  tümü | bugün
 • laiklik özgürlükleri saglamak içindir, kisitlamak için degil. başkalarına zarar vermediği sürece laiklik tam tersi tüm inançların tum etnik grupların dini özgürlüklerini koruyacaktır.
 • genelde müslüman alemi için önemli bayram yahut özel günlerde hortlayan başlıklardan bir tanesi daha.
  o zaman bu laik mi laik ülkemizde yılbaşı da kutlamayalım, insanların organize şekilde sabaha kadar içip kadınları taciz etmesi tamamen saçmalık. bayram hristiyan bayramı kutlayan türk, allah allah kadar da saçma, mantıksız. tü ka ka.
  ama yok yılbaşında içelim sapıtalım ama laf ettirmeyelim noel babalar bizim için aşırı önemli olsun, ama bu ülkede insanların kendi dinleri ile ilgili bir bayramı kutlaması saçma olsun.
  kusura bakma da (bkz: siktir git afedersin)

  tanım: her boku çok iyi bildiğini zanneden sözlük yazarlarının düşünmeden açtıkları başlıklardan sadece biri.

  zorunlu edit: sen cahil değilsen ben cahilin dik alasıyım. ulan inanmıyor olabilirsin, ama senin benim inançsızlığım başkalarının inancına karışamaz. sana mı kaldı laik ülkede bayram kutlama saçmalığı, sizin gibi zeki insanların özellikle o süper beyinlerinizi başka işlere kullanması hepimiz için daha hayırlı olacaktır. lan belirtmeden geçmiyim hala gülüyorum "yılbaşı dini ritüel değilmiş" senin yılbaşı diye kutladığını sandığın şey ile gerçek yılbaşı arasında nasıl farklar var bir bak hani zaten biliyorsun da belki hatırlarsın.
 • islamofob ve faşist insan beyanıdır.
  aynı laik ülkede hristiyan bayramı olan yılbaşına da karşı olsa, bir bayram için onca çam ağacının kesilmesine karşı olsa bir yerde gerçekten laiklik savunucusu zannedilebilirdi. ancak herzamanki gibi amaç bu ülkenin öz vatandaşının dini hayatına müdahale etmek.
  laik bir ülkede dini bayram mı olurmuş? laikliğin beşiği fransa'da ne kadar dini bayram kutlandığından, noelden, paskalyadan haberi yok belli ki. hakikaten yazık.
  bir de buna samimiyetsiz akrabaların biraraya gelmesi demiş. sen sevgisiz büyüdüysen biz napalım?
 • bir provakasyondur.
  (bkz: don't feed the trol)
 • o dediğin ateist bir ülkede olur.laik ülkede herkes istediği dini yaşar ya da dinsizliği. ama dini anlayış devlet işleyişinde etkin olmaz ya da ateizm ile herhangi bir dine mensup insanlar devlet eliyle dinsiz yapılmaz.kafa çok karışmış senin.laiklik dini ortadan kaldırmak değil.sorumluluk sahaları ve sınırlar koymaktır.
 • (bkz: laiklik)

  bazı terimleri gerçekten öğrenmeden başlık sıçmama... pardon açmamakta yarar var.
 • buna karsi cikanlar tatil yapmasin bence, laik bir ulkede tum dinlerin bayramlari tatil edilmelidir
 • laik atak geçiren yazar zırvası