şükela:  tümü | bugün
  • fetöcüler genellikle hali hazırda dindar olan ailelerin çocuklarını değil de, laiklerin atatürkçülerin çocuklarını hedef alırlardı. çünkü dindarların özellikle de başka tarikatlara ve cemaatlere mensup ailelerin çocuklarının beynini yıkayıp haşhaşiye çeviremeyeceklerini iyi bilirler, bu ailelerin çocuklarından da uzak dururlardı.

bunun iki ana sebebi vardı:

1) laik ve atatürkçü ailelerde büyütülen çocuklarda ciddi bir maneviyat eksikliği vardı, dini yönleri kuvvetli değildi, kuran ve sünnet hakkında ise cahillerdi. bu yüzden adeta işlenmemiş bir mermer gibi fetöcülerin söylediği ve anlattığı şekilde islam'ı öğrenmeye teşne oluyorlardı. din konusunda cahil olduklarından öğretilen şeyleri sorgulamaları da mümkün olmuyordu. oysa halihazırda dindar ya da başka tarikata mensup çocuklar genelde iyi bir kuran ve sünnet eğitimi aldıklarından bunların dinde yaptıkları çarpıtmaları fark ediyor, sorguluyor ve arıza çıkarıyorlardı. beyinlerini yıkamak da mümkün olmuyordu.

tam da bu sebepten ailesi laik atatürkçü olan pek çok fetöcü görebilirsiniz ama ailesi başka tarikata mensup bir tane bile fetöcü göremezsiniz.

2) fetöcüler hedeflerindeki bu laik çocuklara islam'ın tek temsilcisi gibi görünmek isterlerdi. ne yayın organlarında ne dergilerinde ne kitaplarında bir kelime bile başka tarikat veya cemaatlerden bahsedildiğini göremezsiniz. kötülemek için bile yayın yapmazlar, sanki tek cemaat kendileriymiş gibi bir algı kasarlardı. bu yüzden diğer tarikatlara mensup ailelerin çocukları da bu laik çocukları başka cemaat ve tarikatlar olduğuna uyandırır veya dini meselelerin anlattıkları gibi olmadığını anlatır diye tarikat kökenli çocukları kendilerinden uzak tutarlar, hedeflerine almazlardı.

neticede manevi boşluğa düşmüş, içselleştirilmemiş ateizm bataklığında savrulan, hayatının anlamını bulamamış laik çocukları evlerine çağırıp, şefkat göstererek, din diyanet maneviyat kasarak kendilerine bağlayıp militanlaştırdılar. böylece aynen darbeci kemalistlerin beyin yıkama taktiklerini farklı bir literatürle uygulayarak darbeci fethullahçılar yetiştirdiler bu çocuklardan.

------------------------------------------------------------------------------------------
    edit: altta atatürkçü ve laik olduğunu söyleyen (bkz: #75884405) birisi "orta okul, lise, üniversite zamanlarımda bile davetler aldım, sana burs vereceğiz, indirim yapacağız diye bir sürü teklifle bile geldiler ancak asla ve asla bulaşmadım." diyerek de yukarıda bahsettiğim durumu doğrulamış istemeden. aynen öyle işte, senin gibi atatürkçü ve laiklere türlü tekliflerle yanaşıp devşirmeye çalışıyorlardı. seni devşiremeyeceklerine inandıktan sonra emin ol bir kuruşlarını harcamazlar sana.
  • cemaat geçmişi olan araştırma görevlisinin iddiası.
  • laikler, 90'lardan beri fetullah gülen 'i tehlike olarak görür ve çocuklarını fetullahçı dershanelere yollamazdı.
    hatta gülen cemaatini devlet ve toplum için tehdit olarak gördüklerinden işitmedikleri hakaret de kalmamıştı.
    edit:imla
  • fetönün akplileri neden bu kadar kolay kandırdığı ortada, kuş kadar beyinleriyle argüman üretmeye çalışıyor.

bu kadar salak olunca fetönün yıllarca kucağından inmiyor bu mallar.
  • “çünkü dindarların özellikle de başka tarikatlara ve cemaatlere mensup ailelerin çocuklarının beynini yıkayıp haşhaşiye çeviremeyeceklerini iyi bilirler, bu ailelerin çocuklarından da uzak dururlardı.“

cennete sokan terlik, badeci şeyhe karısını getirip sonra kendi de badelenen koca, ben allahım diyen adamın 2.5 milyon tl toplaması vb. heralde laik kesimin başına gelen şeylerden bahsediyor arkadaş. bence de dindarları kandırmak imkansız kardeş haklısın.
  • paralel bir evrende belki doğru olabilir ancak bizim evrenimizde olmayan sorundur. fetöcülerin ilk ve temel hedefi özellikle fakir olan çocuklardı. özellikle anadolunun çeşitli yerlerinde ve büyük şehirlerin varoş olarak geçen semtlerinde yaşayan maddi imkanı olmayan çocuklar bunların hedefiydi.

sunduğu imkanlar ve din çizgisindeki tutumları neticesinde gözleri boyanan ailelerin "çocuğumun hayatı kurtulsun" mantığıyla yolladığı çocuklar yani...

eskaza laik kesimin, ya da tarikatlarla herhangi bir alakası olmayan insanların gönderdiği çocuklar zaten o ortamlarda göze batıyordu ve hiçbir şekilde ilgilenmiyorlardı.
  • laik ve sosyal demokrat bir ailede yetiştim. dini eksikliğim asla olmadı. hatta piyasada kendine hocayım diyen bir sürü adamla bile oturur tartışırım. ama bu orospu çocuklarına asla bulaşmadım. orta okul, lise, üniversite zamanlarımda bile davetler aldım, sana burs vereceğiz, indirim yapacağız diye bir sürü teklifle bile geldiler ancak asla ve asla bulaşmadım.

şimdi al o bir sike yaramayan argümanlarını siktir git amına koyduğumun çomarı.

siz daha yeni yeni "fetö" derken biz o kansızlara terörist dediğimizde bizi vatan haini ilan ediyordunuz, hepiniz fetoşun köpeğiydiniz.

laik kesimin çocuklarının devşirilmesi gibi bir sorun asla olmadı ama bunu uyduran sik kırıkları her zaman oldu. sen de onlardan birisin sayın amına koduğum.

edit: iyi ki bana kuruş harcamaktan vazgeçmişler amk. yoksa bugün yediğim haram lokmanın hesabını veremezdim, kendi gırtlağımı kendim keserdim. senin gibi fetoş artıkları yeni akçomarlar da ancak çamur atmakla uğraşır durur. başlık sahibini doğrular bir ifade kullanmadığım gibi kendi yaşadığım şeylerden örnek verdim. o dönemleri herkes biliyor hatırlıyor çok şükür. herkese kanca atmaya çalıştıklarını en azından bende olduğu gibi denediklerini de çoğu kişi biliyordur. şimdi bir daha siktir git fetoş artığı akçomar kendine pay çıkarma herşeyden.
  • laik insanlar "din" işin içine girince araştırırlar, en azından tanıdığım herkes böyleydi.
    dindarları ve onların çocuklarını kandırmak kadar kolay bişey yok bu ülkede.. başlığı açan gibi kişiler "din, islam, hz muhammed, kuranı kerim" kelimelerini içeren cümleleri duydukları anda hemen inanırlar çünkü.

bu fetöcünün de kendini kurtarma çabalarını izlemek çok komik oluyor. nasıl da çırpınıyor fetöcü olduğu belli olmasın diye. zamanında fetöye hizmet ettiği belli olmasın diye.