şükela:  tümü | bugün
 • dikkatimi çekmiş, ilginç gelmiş hatta yarmış paradokstur..

  şimdi malumunuz ılımlı islamın muhattabı işte türkiyede olur, mısırda olur böyle ülkelerdeki laikçilerdir, sekülerler degil yanlız buraya şerh düşeyim zira ikisi aynı şey sanılıyor..

  batı daha çok " müslümanlar sizi kesecek " paranoyasını canlı tutarak bizim gibi ülkelerdeki laikçilerin bir şekilde kendileriyle iş birligi yapmasını saglıyorlar, eh tabi ılımlı olmayan müslümanlarla iş tutmak biraz daha zor haliyle, hoş ılımlı olmayanları da kullanmaktan geri durmuyorlar ya(örnek işid el kaide falan) ama en azından ılımlı olmayanları ortak olarak görmüyorlar neticede ılımlı olmayanların batının çıkarlarına hizmet eden düşünceleri olmuyor onları en fazla kullanabiliyorlar..

  neyse konudan caymayalım mesele paradoks..

  bazen okurken dikkatimi çekiyor misal adam bir konu oluyor dalıyor hemen " siyasal islamın hede hödeleri bunlar " yok bilmem " ılımlı islamın ne boka yaradıgını gördük " falan diyorlar tabi bunu diyenler anarşistler falan degil bildigin laikçiler..

  yani kendi kafalarında kurdukları hayallere göre batı ılımlı islam diye bir şey yaratmış o da ne bileyim işte işid gibi el kaide gibi sözde islami hassasiyeti olan ama özünde batının taşeronu olan gruplardan oluşmaktaymış, ılımlı islam buymuş ahahahhah.. hatta muhafazakarlar dinciler falan da ılımlı islamla yaratılmışlar..

  olum şaka mısınız siz? en son antiemperyalisttiniz bu seferde ılımlı islam karşıtı mı kesildiniz..

  yahu akıl var mantık var ılımlı islam dendiginde batının aklına kim geliyor diye sorulsa bu ne bileyim işid mi muhafazakarlar mı yoksa laikçiler mi olur bir düşününsene..

  böyle mantık olur mu?

  adamlar bas bayagı laikçileri ılımlı islamın temsilcisi olarak görüyorlar, vay efendim akp ılımlı islamla yaratılmış hamas falan hep bu oyunun bir parçasıymış ahahahha , hayır kökenleri 1500 yıl öncesine falan dayanan bir düşünce biçimi nasıl sonradan ılımlı islam olarak yaratılabiliyor orasını da anlamış degilim..

  ılımlı islam dendiginde akla mantıklı olarak gelen sizsiniz, batının da bu profile uygun olarak düşündügü kitle de haliyle sizsiniz..

  daha az batı karşıtı olan ve batıya karşı fazla antipatiyle bakmayan kendisine de müslümanım diyen kaç tane yapı var bu cografyada..

  yani akıl var mantık var bir akpli laikçi dururken nasıl ılımlı islamcı olabiliyor orasını anlamış degilim. ekstradan bu güruhun siyasal islam sıçmıgına da hayranım ahahahahha kendileri gerçek islamın temsilcileri onun dışındakiler hep siyasal hem ameriganın oyunu, bir dogru bu adamların yaptıgı..