• türkçe kurallarına göre laiklerle uğraşanların da laikçi olarak nitelendirilebileceği düşünülürse nereye siktir olup gideceklerini belirleyen liste olsa gerek. zira ben bir laik olarak hiçbir yere gitmiyorum.
  • laik kesimden birisi ''anasını mı sikti'' acaba diye merak ettiğim bazı badem bıyıklı şakşakçıların hazırladığı liste olabilir.

ha gitmeye niyetli olan varsa ananıda al git.
  • o listede cok ulke var.
    biz defolup gidiyoruz zaten, hic merak etmeyin. bazilarimiz 2007'den sonra gitti zaten; bazilarimiz gitti ama geri geldi, bazilarimiz yine gidecek. sen git dedigin icin degil ama. emekciye kopek muamelesi ettigin, inanci silah ettigin, bilime sanata kufrettigin, andavalligi, kabadayiligi tesvik edip, insanin evrimlesmesine dair ne varsa geri sardigin icin gidecegiz. kosede polis tarafindan kistirilip dayak yemeyelim diye gidecegiz. durup dururken tecavuze ugramayalim diye gidecegiz. git gide daha kapali giysiler giymek zorunda kaldigimiz bir toplumun icinde barinamadigimizdan gidecegiz. metin lokumcu kalp krizinden degil, senin katlinden oldugu icin gidecegiz. cevirmene hastalikli bir fahise muamelesi yapildigi icin gidecegiz. hastalikli fahiseler, devlet tarafindan korunmadigi icin gidecegiz. aile degil, kadin oldugumuz icin gidecegiz. bilgiye erisim hakkimizi ihlal ettigin icin gidecegiz.

olmekten korktugumuz icin degil, olur gibi yasayarak bir faydamiz olmadigi icin gidecegiz.

ama asla yakanizi birakmayacagiz.

biz, laikci pic kurulari var ya, senin suretinde tum dunyanin serefsizlerine karsi durduk cunku hep. senin suretin var ya, yabanci degil hic bize. irandaki kizkardesi olume mahkum eden de sensin cunku. almanyadaki namus cinayetini isleyen de.

olumuz de, kurumuz da fayda etmedigi icin gidecegiz. ama asla yakanizi birakmayacagiz. asla.
  • laikçi(?)lerin "ata"ları emperyalist ülkelerle savaşırken bu listeyi hazırlayanların ataları onlara bi taraflarını düzdürdükleri göz önüne alınırsa; liste onların beyin sapı ile yaşayan mirasçıları için geçerli olmalıdır. keza hala onların kucaklarında zıpladıkları bir gerçektir (bkz: fettullah gülen).
  • dağdan gelip bağdakini kovmuyorsun olm. aynı bağın bülbülüyüz.
    yanii yaşanacak tek ülke var. orası da burası . sen ne kadar gidebilirsen ben de o kadar gidebilirim bu diyardan.
    gitmiyorum bir yere.
    bülbülün sesi sana karga sesi gibi gelse de katlanacaksın .
    bak biz de katlanıyoruz bu seslere çaresiz.....

- burası bizim, defolup gidecek hiç bir yer yok. ya hep beraber ya hiçbirimiz...
  • iktidardan düştüklerinde kendilerinin siktirip gideceği ülkeler listesi merak edilen malların hazırladığı listedir. ayrıca laikçi ne demek ulan,laikçi ne demek? hadi anan baban su katılmamış yobazmış öğrenememişler ki öğretsinler, ilkokul öğretmenin de mi öğretmedi? biz bir yere gitmiyoruz, yüzyıllardır buradaymış atalarım, yüzyıllarca da kalacağız, bu vatanı siz mi kurdunuz ki siz kovasınız? daha çok beklersiniz...
  • valla ben fransa'ya gittim, pek de memnun kaldım. her türlü puştluk, ahlaksızlık bunlarda; günümü gün ediyorum.
  • şakirtler gibi iki ayaklı koyun olmadıklarından eğer gideceklerse kendi kendilerine var olan ''beyinleri'' ile düşünüp kendi seçimlerini listeye gerek duymadan yapacakları ülkelerdir. zira kimse sahibi olduğu evi bırakıp gider mi? gitmez tabi. gitmesi gerekenler zamanı gelince gidecektir zaten.
  • daha detaylandırılması gereken vasat liste.
    oğlum doğru düzgün hazırlasanıza şunu. ben havlu kafalar gibi ülkeye balıkçı teknesiyle girip orada 20 çocuk yapıp köyü çağırmayacağım amk.
    şöyle adam gibi anlatın şu olayı nasıl oluyor? ben en fazla vize alabiliyorum. bana çalışma, oturma izni lazım. vatandaşlık da olur hatta daha iyi olur.
    nasıl yapabiliyoruz diye bir anlatın bavulum hazır. hem hayırlı bir iş bak. ben laikçi değilim ama bu ülkenin %99,999999'u müslüman olduğuna göre beni gönderince bu sayıyı %100'e tamamlarsınız. yani bu ülkeye hizmet gibi bir düşünün bir nevi. gittikten sonra arkanızdan kitap mitap yazmam merak etmeyin. film de çekmem. söz bak.
  • ata'nın kurduğu cumhuriyet'te yaşayanların, nefes alanların, istediklerini yiyip, gezen, sevgilileriyle sokaklarda elele gezebilen anti laik olarak nitelendirilenlerin ne dediklerini bilmedikleri şeydir. kafes arkasından oturmayı tercih ederlerdi herhal! bu bağlamda o güzide liste ülkelerine güle güle gitsinlerdir, yanlarına azığı verecek bulunur denilesi kişilerdir. laikliğin sözlük anlamını bilmeyen şuursuz insanların topluca süblimleşmelerini diliyorum bölücülük yapamamaları, akıllarını başlarına getirmeleri için.
hesabın var mı? giriş yap