şükela:  tümü | bugün
  • kafası pırıl pırıl bir bağyanın şu twitte

fatih portakal‘ın kadınların rahatsız edilmesi ile ilgili twitine verdiği yanıt.

tabi canım laik yaşam biçimi bu zaten, biz laikler, iş ortamında evde filan birbirimizi elliyoruz.
  • ben de diyorum, ulan bu cemaat yurtlarında, imam hatiplerde falan gerçekleşen taciz ve tecavüz vakalarına niye tepki yok?
  • utanç veren beyan.

gel de bu kafaya laik tanımını anlat, insanların laik olamayacağını açıkla, kadın haklarından, bireysel özgürlükten, medeniyetten bahset...
  • tam olarak öyle olmayabilir de
  • hayat bunlara güzel, kafa pırıl, pırıl, cahillik mutluluktur işte kanıtı.

o laftan sonra biriyle tartışmaya girmiş şunu diyor;

yan yollara sapma ölüme çare var mı ondan haber ver!. yağmur yağmasa güneş doğmasa teknolojiyi yiyebilirmiyiz?
    ------------

resmen dünya dönmüyor, düzdür denilen çağlardaki gerçeği arayan insan gibi hissediyorsun kendini...

insanlar uzun uzay yolculukları, mars kolonisi, hayatı uzatma falan diyor. biz ise; geleceğinden bir bok olmayacağı için, geçmişini fettahoğlu beyliğine mensûb, evlad'ı fatihan diye soy soptan medet umarak zırvalayan tiplerle beraber yaşıyoruz.

bir de şunu rt etmiş;
    https://twitter.com/…idan/status/949313141170757640

aydın boysan mimardı. her laik gibi mimariye kazandırdığı çağdaş yeni akımlarla değil, "rakı içmeye " kazandırdığı demlenme yöntemiyle meşhur oldu. peki mimariye çağdaş yeni akımları kim kazandırdı ? iran'lı zaha hadid !

---------

yanlış olmasın bunlar müslüman ha! öyle ölünün arkasından gıybet falan... öyle yani. hayır, örnek verdiği zaha hadid kapalı değil, öyle dini bütün değil, ulan iranlı bile değildi, ingiliz vatandaşıydı... neyi neyle kıyaslıyor neyle övünüyorsunuz lan?

ondan sonra beyin göçü niye oluyor, kim bu geri zekalılar ile beraber bir ömür yaşamak ister yahu?
  • insan haklarından bihaber kadının söylemi.
  • laiklikle pek alakası yok ki bu durumun, insan egosuyla alakası var daha çok. mekan sahibi bir adamın nesi eksik olabilir ? kadının onu reddetmesine tahammülü yoktur örneğin.

aynı şekilde dindar insanların çocuk yurtlarında çocuklara taciz ettiğini de görüyoruz. dinin bunu emretmediği ve haram kıldığı halde yapıyorsa sorunu başka yerde aramamız gerekmektedir.

kadının bu açıklaması bu yüzden tutarsız, eksik. eğer laik bir sistem tasarlıyorsanız bu sistemin faydalarından tüm bireyler olabildiğince faydalanmalı ki bu tür vakıalar azalabilsin. ya da kızınızı dindar bir biçimde eğitmek istiyorsanız aynı özeni erkek evladınız için de göstermelisiniz. erkek evladınızın da bekaretini düşünmezseniz ortalık karışır sevgili vatandaşlar. suçu kendinizde arayın lütfen, başka insanların yaşam tarzlarında değil.
  • ağzımıza bir nükleer bomba yiyelim de bitsin bu çile ya. resmen ülke olarak truman show yaşıyoruz. özenle seçip mi gerizekalılık yapıyorlar nedir anlamıyorum arkadaş ya.
    yahu ben 5 yaşında biyoloji meraklısı dayımın lisedeyken okuduğu focus, nat geo, bilim teknik dergilerini okuyup oradaki deney alıştırmalarını yapmış herifin tekiyim. ne işim var benim bunların arasında ya?

allahım doğru söyle, yeni peygamber ben miyim yoksa beni mi skiyosun reyiz?