• her şeyden kısıp biriktirilen altınları yastık altı yapıp hiç dokunmayan çomarlardan olmaktansa aynı parayla belki daha azıyla tatile çıkmaları, akşam yemeğe gitmeleri, tiyatroya gitmeleri zengin gösteriyordur yoksa gelir aynıdır.
  • vergi kaçıran, yalan söyleyen, dolandırıcılık yapan, hırsızlık yapanlara laik diyorsanız.
    insana değer veren, yalan söylemeyen, hakkını veren kişi de zengin ama laik.
    ayrımcı bir akla sahipseniz konu başlığı gibi düşünebilirsiniz.
  • bugün de laik-dinci ayrımının altını kalın bir şekilde çizdik çok şükür. sanki laik dediğimiz insan marjinal bir cemiyete üyeymiş gibi.

sırada kılıçdaroğlu'nun yapmadığı ama akp'lilerin bunun ihtimalini sevdiği uyduruk bir haberin başlığı olur.

vallahi sıktı artık ya.

tanım: sıkıcı ve klişe bir başlık.
  • ruhlarını şeytana satmış olabilirler diye düşünüyorum, mesela benim dayı var tekstilci kendisi hem laik hem de şeytan mı şeytan. kesin satmıştır o ruhunu.
  • dünyaya daha net ve berrak bakabilme ayrıcalığı + hatalarını, yanlışlarını kader-şans gibi göreceli konulara bağlayıp stratejiler geliştirmeden aynı hatayı tekrar etmeme ekstrası...
  • böyle sacma sapan basliklar görünce sakin biri olmama ragmen hep sunu yazasim geliyor (bkz: onu anana sorsana delikanli), diyeceksiniz ne alakasi var, yok ama böyle bir basligin da hicbir anlami yok.

layüklükle zengünlük alakaliymis.

laiklik ne demek laik insan ne demek, bu kaniya nasil vardin, yoksa insanlar laik olduklari icin mi zengin, zengin olduklari mi icin laik (bu ne demekse?), babam böyle cilekli turta yapmayi nereden ögrendi ve alinin karni mi acikmis?
  • "laikçi" bir insan olarak, yeteri kadar param olmadığı için dünyaya çocuk getirmeyi bile düşünemiyorum canım.
  • yanmaz kefene, şeyhinin helikopterine-villasına falan para kaptırmamasındandır.
    (bkz: gavs/#70634534)
  • şu başlığı atan ve destek veren herkes hakkında halkı kin ve düşmanlığa sevketmekten haklarında suç duyurusunda bulunmak lazım. allah sizin topunuza gün yüzü göstermesin, sürüm sürüm sürünün inşallah.
hesabın var mı? giriş yap