şükela:  tümü | bugün
 • buz gibi aleni bir gerçek. bakın arkadaşlar burada birbirimizi kandırmayalım. 15 seneye yakındır muhalif her grubun arasında yer aldım, özellikle laiklerle çok fazla vakit geçirdim. kesinlikle spesifik olarak fetö'ye bir karşıtlık görmedim kimsede.

  "biz zamanında uyarmıştık da dinlememiştiniz" dedikleri şey de fetö'ye karşı uyarmak filan değil, alenen din düşmanlığı yapılıyordu. dindarlar aşağılanıyor, işte ne bileyim tarikatlara, namaz kılıp oruç tutanlara filan hakaret ediliyordu. her kurban bayramında barbarlıklarından girilip yobazlıklarından çıkılıyor, türlü türlü aşağılamalar yapılıyordu.

  az önce de yazdığım gibi en son chp'nin ne zaman fetö'ye karşı bir açıklama yaptığını hatırlamıyorum bile, ama hala dindarlara karşılar, tasavvuf gruplarına, namaz kılanlara, başörtüsü takanlara karşılar. fakat anlaşılmayacak şekilde fetö'ye tek bir laf etmiyorlar, o zamanlar da etmiyorlardı.

  (bkz: chp'nin sekiz yıldır fetö'ye karşı çıkmaması)

  burada sekiz yıl dedim ama öncesini de hatırlamıyorum açıkçası.

  varsa yoksa islam düşmanlığı yapılıyordu, hala da islam ve dindarlara düşmanlık yapılıyor. öyle biz fetö'ye karşıydık filan diye kandırmasın kimse. hatta en modernleri bu diye çoğu laik kimseler fetullah'ı diğerlerine göre daha kabul edilebilir bile buluyordu.

  bu yüzden de akp ile fetö'nün arası bozulduğunda laiklerin hepsi akp'ye muhalefet etmeye devam ederken fetö'ye tek bir eleştiri ve karşı çıkış bile göstermediler.

  her şey ortada olmasına rağmen hala neden tiyatro oynanıyor anlamak mümkün değil.
 • evladım siz vaktinde fetönün götünü yalarken biz, o din satan göt yalanmaz diyorduk. daha nasıl izah edelim ikiniz de birbirinizden betersiniz.
 • göt yalamaktan beyni göte dönmüş kişi beyanatıdır.

  (bkz: yaw he he)
 • fetö’nün devlet kademesine yerleştirildiği zamanlardan beri onlara tek karşı çıkanın laikler olduğunu bilen, fakat kafayı laiklerle bozduğu için bilmemezlikten gelen bir adet troll beyanı.

  ayrıca her düşünce burda dile getirilebilir ama sürekli bir kesime karşı kin güdücü açıklamalar yapan birisi hala niye uçurulmuyor o da ayrı bir mesele.
 • yüzünü havluyla kurulayarak "yalancının anasını sikeyim" dedi. elindeki kalemi masanın üzerine bırakıp çıkarken kulakları hala sinirden kıpkırmızıydı. kapıya doğru yönelirken "değil analarını sülalerini siksen ar/haya kalmamış adama bir şey olmaz" dedi içinden.

  işte sinirinin esası bu ayrıntıda yatıyordu; ar, haya, iman hiç bir şey yoktu karşısındaki düşmanda. omurga yoktu, ideoloji yoktu. allah kavramı dediğin ise içi boşaltılmış şekilde vardı.

  din dedikleri olgu sonuçta gıybette, iftirada sınır tanımayan insanların içerisinde bulunabileceği veya temsil edilebilecek bir şey değildi. ama onları temsil edene bakıyordu; iftira'nın bini bir paraydı. hem de yalan söylüyordu bariz.

  yalancılık, şerefsizlik, iftiracılık hepsi bir aradaydı. ve bunların toplamına halk ağzında "orospu çocuğu"ndan başka bir şey söylenmezdi.

  saçlarını iyice taradı, ceketini aldı; memleketi sarmış bok kokusunu son bir kez içine çekti ve kapıdan bir daha dönmemek üzere çıktı.

  bariz hamdi bey'in anıları - 1873
 • kişisine göre yerinde olan tespit. bir laik olarak devlette dine karşıyım, bir inançsız olarak tüm inançlara karşıyım fakat başlığı açan yazar gibi zamanında fetö'cü olup sonradan hiç yaşanmamış gibi fetö karşıtı olmadım. bir laik olarak devlette dine dayalı bir oluşuma hep karşı oldum. yıllardır yazdığımız her şey sözlükte mevcut, isteyen açıp bakabilir. biz her zaman göte göt dedik, bölücüye bölücü, hain'e hain, şerefsize şerefsiz, hırsıza hırsız dedik. o zamanlar bölücüye ağam, teröriste hocam diyenler şimdi anti fetöcü olmuş gibi davranmasın. zamanında fetö ile bağı olanlar benim nazarımda hala teröristtir.
 • lan furkan siktir git aq. kodumun işsizi.
 • geri zekalı açıklaması.

  yani evladım, onca zaman milleti tehlikesine karşı uyarıp durduğumuz fetö aslında halis muhlis müslüman mı demek ,istiyorsun?

  bak furkan'ın çakma yan hesabı! aferin! böyle konuşmaya devam et ki ne mal olduğun çıksın ortaya :)))
 • "laikler başından beri haklıydı" diyemeyenlerin argümanı.

  ayrıca fethullahçılar'ı aklamak gibi de bir misyonu var.