şükela:  tümü | bugün
  • o kadar çok istiyorsan.

(bkz: yallah arabistan’a)

(bkz: türkiye laiktir laik kalacak)
  • (bkz: yav he he)
  • boş beyan.

yanlış olmasın ama 1937'de laiklik geldi diye biliyorum. bundan çok önce de devletin dini islam ibaresi kaldırıldı.

kurucu anayasa denilen zaten savaş sonrası çabucak hazırlanan bir anayasa. kapsamlı değildir, hatta ve hatta insan haklarında bile bahsetmez. o kadar eksiktir yani. bu yenilikler yavaş yavaş eklenmiştir.

o halde insan hakları da çıkarılsın, eskiden yoktu.

millet ileriye gidiyor bunlar niye geriye gitmiyoruz? diye soruyor amk ya.

bu ülkede nasıl geleceğe ulaşacağız bilmiyorum.

edit: he bu arada daha komiği, milletvekillerini halen doğrudan seçmiyoruz. meclis demokratik seçilmedi denmiş bir de, meclis gayet demokratikti.

bugün mecliste oy kullanan hangi milletvekilini sen seçtin?
  • ooooo kaç sezon geçti şu yavşağı silkecek bir joffrey çıkmadı amk sözlüğünde.

ayrıca lütfen yapın gidip şeriata basıcam oyumu. ne güzel burdan gitmek isteyen milyonlarca insana fırsat olur, fiilen farklı bişey yaşamıyoruz zaten, adını koyun herkes işine baksın.
  • sövmeye gerek yok atatürkçü olarak atatürkün yaptığı en büyük hata bu milleti adam yerine koyup demokrasiyi getirmesidir. bu halk hanedan kölesi, din kölesi kısaca köle olmaya alışmış.

demokrasi gereği evet halka sorulmalı.
    aman sakın ha bu konu gündeme gelmemeli. bu halk şeriat da der, türk ü kaldırıp türkiyeli de der.
  • yapmazsanız adam değilsiniz. zaten değilsiniz de lafın gelişi öyle yazmak mecburi ya...
  • referandumda laikliğe devam kararı çıkınca ne yapacaklar?
    ha oldu o zaman pardon mu diyecekler :)

şaka bir yana da arkadaşlar, bu ülkede laiklik karşıtı insanlar %10 bile değildir, rahat olun.

rahat olun ama örgütlü bir azınlığın örgütsüz yığınları zapturapt altına alabileceğini ve devrimin de profesyonel devrimciler eliyle gerçekleşeceğini unutmayın.

devrimin ne devrimi olduğunu farketmeksizin bu iş böyledir.
  • dert laiklik ilkesinin kaldırılması değildir.
    laiklik ilkesi şeklen anayasada kalkmıştır, türkiye cumhuriyeti fiilen laik bir devlet değildir.
    nedir bu laiklik ilkesiyle olan problem?
    sırada halife olmak var, islamın yegane temsilcisi, ümmetin sesi de olmak...

hz. muhammed'den sonra onun vekili olmak, müslümanların imamı olmak ve şeriatin koruyucusu olmak ve dünyanın karşısına islamı bir denge unsuru olarak koyup, güçlenmek fikri var.

laiklik vs hikaye, bir sonraki adımın hayali şahane.
    abdülhamitin izlerine bakın, abdülhamitin ayak izleri takip ediliyor.

hilafet ile yeni bir denge noktası yaratılmaya çalışılacak veya öyle bir hayal var diyelim.

bugün bu ülkede bu kadar suriyeli varsa, dünyanın en ücra köşesinde müslümanlara yardım ediliyorsa, tarikatler güçlendirilip, ekonomik yardım yapılıyorsa, ki sadece tr'de değil, dünyanın dört bir tarafında tarikatler destekleniyorsa, temel amaç başka birşey değildir.

önümüzdeki 10 sene acayip şeyler olacak.
    abdülhamit ingilizlere, sizin x kadar müslüman nüfusunuz var, ben de islamın halifesiyim, müslüman nüfusu size karşı cihada çağırırım söylemine, denge politikası diyorlar şimdilerde.
    abdülhamit de dünyanın dört bir tarafındaki camileri tamir ettirmiş, dini kanaat önderlerine para yardımı yapmış, sarayında ağırlamıştır.
    tek dileği de camilerde kendisinin islam halifesi olarak zikredilmesi ve kendisinin tanınması olmuştur.

bakalım neler olacak.
  • laiklik her ne kadar bir azınlık mensubu olarak şahsımın (evet şahsımın) kırmızı çizgisi olsa da dayanak noktaları hemen hemen tümüyle doğru. yapacak bir şey yok. ha tabii öyle bir referandumdan allah korusun diyorum başka da bir şey demiyorum, orası ayrı...
  • laiklik ilgi çekmeye çalışan ergenlerin tartışma konusu değildir. emperyalizmin din üzerinden ülkeyi ele geçirmesini engeller. fetö ve benzerlerini durdurur. tartışalacak bir şey değildir.