şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 4 çocuğa tecavüzden mahkum olan hatırlı zat)

  (bkz: babanın öz kızına şehvet duyması)

  türkiye'nin yok olmaması için, insani değerlerin hiçe sayılmaması için olmazsa olmaz.

  (bkz: hava su ekmek laiklik)

  öyle chp gibi değil...

  (bkz: kılıçdaroğlu'nun akit'e taziyede bulunması/#57400384)

  (bkz: laiklik tehlikededir diyemem)

  öyle hdp gibi değil...

  (bkz: 4+4+4'e evet diyen bdp milletvekilleri)

  (bkz: bdp'nin kürtlere layık gördüğü özgürlük ümmetçilik)

  (bkz: hdp'nin şeyh şıh gericilik sevgisi)

  bildiğin komünist partili gibi. hiç çekinmeden.

  "önce yobaza yobaz demeyi bileceğiz. yobazı düşman belleyeceğiz. yok efendim ötekileştirmeyeyim, aman da öbürküsüleştirmeyeyim diye diye yobaza meşruiyet kazandırmayacağız.

  olabildiğince karşıtlıkları belirginleştirecek, alabildiğince yobazı ötekileştireceğiz.

  herhangi bir dine inanıp özel yaşamında o dini yaşayan ile dinciyi, din alıp satanı, din tüccarını, siyasal islâmcıyı, dinsellik dayatıcısını kesin ve net çizgilerle ayıracağız. ayıracağız ve ikincisiyle dişe diş, göze göz savaşacağız.

  insanlığın tüm ilerici birikimine savaş açan, arsızca, pervasızca tüm ileri değerleri yok etmeye çalışan siyasal islâmcıya karşı laiklik bayrağını bir an bile elimizden bırakmayacağız.

  “laikçi”, “darbeci”, “tepeden inmeci”, “halkın değerlerine saygısız” diye diye bizden taviz koparmaya, aklımızı çelmeye çalışanları ciddiye almayıp doğru bildiğimiz yolda yalnız kalsak da yürüyeceğiz.

  laiklik kavramının içini boşaltmaya, laikliği “özgürlükçü laiklik”, “inançlara saygılı laiklik”, “sekülerlik” gibi müdahalelerle sulandırmaya çalışan liberal ihanet odaklarını elimizin tersiyle bir kenara iteceğiz.

  “inançlara saygılı laiklik” lafazanlığının aslında laikliğin tümden inkârı anlamına geldiğini bilerek, bu liberal hileye kanmayacağız.

  katıldığımız mitingin adı “laik ve bilimsel eğitim mitingi” ise, o mitinge laiklik ve bilimsel eğitim talebiyle gideceğiz, “yaşasın inançların özgürlüğü” gibi liberal soslarla bulandırılmış pankartlarla akp değirmenine su taşımayacağız.

  göğsümüzü gere gere, gönül rahatlığıyla laikliği savunamayan her siyasal hareketi gerekirse ötekileştireceğiz, karşımıza alacağız.

  laik olmayan, laikliği küfür kabul eden, laikliği kavramsal olarak bozmak için önüne çeşitli sıfatlar takan, aydınlanmaya karşı çıkan tüm siyasal islâmcıları, dinci gericileri, dincinin havuzunda takla atan liberalleri, yobazları ve ülkeyi bir yobaz tarlası haline getirmeye çalışanları külliyen reddedeceğiz.

  laikliği gerçek anlamıyla, yani “insan aklını ve yaratıcılığını her türlü vesayetten ve özellikle dinsel vesayetten korumak, güvence altına almak, aklın özgürleşmesini gerçekleştirmek; bunun karşısında dinsel inançları özel yaşam alanlarına ve siyasetin dışına göndermek” olarak algılayıp uygulayacağız.

  laikliğin herkese, her kesime, hepimize ama en çok da işçi sınıfına, ezilene, yoksula, sömürülene lazım olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmadan, sınıf mücadelesiyle laiklik mücadelesini birbirinden ayrılmaz bir bütün haline getireceğiz."

  http://haber.sol.org.tr/…karanligini-yobazin-107530

  edit: ya örgütlenin ya da bu memlekette işler boka saracak ve engelleyemeyeceğiz.

  https://www.youtube.com/watch?v=uvwlqefz8_w

  (bkz: yaşamak örgütlenmektir bu yangın yerinde)
 • laiklik = özgürlük diyerek katıldığım davet
 • (bkz: boyun eğme)
 • her geçen gün daha gür sesle haykırmak istediğim isyan.
  bilimsel düşüncenin, aklın, mantığın, vicdanın, özgürlüğün hakim olduğu bir ülke istiyorum. geldiğimiz bu akıl almaz durumdan kurtulalım. yeter artık.
 • "laiklik orta ya da üst sınıfların ideolojisi değildir.onlar yoksulları yönetebilmek için dine ihtiyaç duyarlar.laiklik en çok yoksula lazım."f.y.

  "yoksa nefes bile alamazsınız.

  açlıktan, susuzluktan, oksijensizlikten ölünür de, laiksizlikten ölünmez mi?

  hem de nasıl ölünür!

  mutedil, mütedeyyin, muhafazakârın yani dört başı mamur sahtekârın ikiyüzlü tezgâhında nefessiz can verirsin.

  ölüp gider, çürüyüp bitersin farkına bile varmazsın.

  çünkü yavaş yavaş beyin ölümün gerçekleşir.

  bazen beyin ölümüne bile kalmaz iş, ışid ölümüyle kelleni alıverirler!

  laikliğin tanımı belli de…

  laiksizliğin tanımı da gayet açık: akla saldırıdır laiksizlik.

  aklı devreden çıkarmaktır. bilimi, sanatı, yaratıyı…

  insanın yaratıcı ve kurucu tek varlık olduğunu inkârdır.

  taaa antik çağın laik ahlak öğretisini temsil eden stoa okulunun kurucusu kıbrıslı zenon, genel anlamda doğrunun ancak “akıl” aracılığıyla bulunabileceğini söyler iki bin yıl önce.

  memleketin dağına taşına, evine okuluna, sokağına caddesine, köyüne kentine “özgürlük” adı altında dinsel vesayet gömleğini giydirenlere, alman filozof ımmanuel kant iki yüz yıl önceden seslenir: “aydınlanmanın temel noktasını, insanların bizzat kendilerinin sorumlu oldukları vesayet durumundan, özellikle de din konularındaki vesayetten çıkmalarında görüyorum, çünkü dini vesayet tüm vesayetlerin hem en zararlısı, hem de en onur kırıcısıdır.”"

  http://haber.sol.org.tr/…ava-su-ekmek-laiklik-97344

  tanım: memlekete gelecek cennete dair bir çağrı.
 • dünyanın müreffeh olan kısmının refahını sağlayan slogandır.
 • bu kafa chp'li kafası.

  (bkz: her chp'li evinden besmeleyle çıkar)

  bu kafa hdp'li kafası.,

  (bkz: peygamberimizin medine sözleşmesi referansımızdır)

  bu ise çoğalarak, örgütlenerek ve güçlenerek gelecek komünist parti kafası.

  "dosta düşmana ilan ediyoruz: ne odtü teslim olur ne üniversite!"

  http://www.komunistgenclik.org/…-olur-ne-universite

  tanım: eşitlik ve cumhuriyete davettir.
 • laiklik din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır fakat bizim ülkemizde bu dinsizlik olarak anlaşıldı ve uygulandı.
  toplumun hakli olarak bunun karşısında durması bundandır.
 • deccalın en büyük vasfı kavramları çorba edip, eğriyi doğruyu ayırt edilemez hale getirmesidir. en büyük dark side bilgesi olan deccal ve onun yandaşları dünyayı demagoji karanlığına boğmuşlardır. artık insanların hali, karanlıkta ormanda odun toplayan kimsenin haline benzer; zifiri karanlıkta eline geçen odun mudur, yılan mıdır belli değildir.

  (bkz: demokrasi ve laiklik yalanı/#57321044)