• thereminle çalmayı denediğim bir parçadır.

link
  • başlığın ilk entry'si hak ettiği değeri görmemiş...

"dili tutulmuş". net.

söylemeyi denediğim bir şarkı. "ne kadar da güzel söylüyorsun" demişlerdi. bana kalırsa ne kadar da güzel söylemiyordum. ne kadar da söyleyemiyordum. ama nerede yetemedim, hatırlamıyorum. annemin sesi?

"kızım kalk, deniz kaçıyor".

dilim tutuldu, iyi geceler.
  • sertap erener'in 1994 yılında çıkardığı albümün adı. türk pop müziği tarihinde neredeyse bütün şarkılarının hit olduğu, çalındığında bütün şarkılarını tek tek bileceğiniz en başarılı albümlerden birisidir. gençlerin deyimiyle 'efso'dur.
  • sukunet elbisesini giydim de lallaştım.
    -miraz rusipi'nin (bkz: hiçbiryer) romanından alıntıdır.-
  • lâ'l,sertab erener'in ikinci stüdyo albümü. 14 ekim 1994'te yayımlandı albüm yıl içinde 640 bin sattı.

şarkı listesi

sevdam ağlıyor;(söz - müzik: sezen aksu, düzenleme: levent yüksel, erdem sökmen)

rüya;(söz - müzik: sezen aksu, düzenleme: uzay heparı)

mecbursun;(söz - müzik: sezen aksu, düzenleme: turhan yükseler)

gel barışalım artık;(söz - müzik: sezen aksu, düzenleme: turhan yükseler)

büyü de gel;(söz - müzik, düzenleme: mustafa sandal)

lâ'l; (söz: sezen aksu, müzik: fahir atakoğlu, düzenleme: uzay heparı)

masal;(söz: sezen aksu, meral okay, müzik: giancarlo bigazzi, marco falagiani, düzenleme: levent yüksel)

dargın değilim;(söz: sezen aksu, müzik: fahir atakoğlu, düzenleme: uzay heparı)

erkeğim;(söz: sezen aksu, müzik - düzenleme: attila özdemiroğlu)

günahın boynuma;(söz: sezen aksu, müzik: sezen aksu, levent yüksel, düzenleme: levent yüksel)

kaynak;vikipedi
  • tanrım ne kadar güzel bir şarkıdır bu böyle, insanı resmen astral seyahate çıkarırcasına alıp götürüyor uzak diyarlara her seferinde.
    sertab erener'den başka da hiç kimseye bu kadar yakışmazdı söylemesi.

lâ'l
  • sertab erener şarkısı, fahir atakoğlu bestesi. yalnız müzik 12 mart ihtilal belgeselinin aynısı. sopranonun sesi bu şarkının nakarat kısmıyla aynı.

soprano sesini "ah şişede lâl, hem de ay hilal" diye düşününce taşlar yerine oturuyor. aynı melodinin bu kadar farklı iki duygu vermesi çok acayip.

https://www.youtube.com/watch?v=cjdeqc-gu2u
  • gönlü sessiz kimseye denir.
  • bir şarap aynı zamanda. pembe, kavaklıdere. frontera bulamazsam 2. tercihim sevemediğim vatanımızda isem
  • "..yüz dil bilsen seni anlamayanların yanında dilsizsindir.."

mevlana.
hesabın var mı? giriş yap