şükela:  tümü | bugün
 • muhasebe finansman profesörü. uludağ üniversitesi'nde görev yapmaktaydı. yapmaktaydı diyorum çünkü bugün itibariyle öğrendiğime göre kendisi görevinden istifa etmiş ve chp'den milletvekili aday adayı olmuştur.
  günümüzün siyasetle iç içe geçmiş ekonomi dünyası hakkındaki yorum ve tespitleri, öğrencisine yaklaşım tarzı, alçakgönüllülüğü ile ideal bir akademisyen örneği.
  derse geç kaldığında nedenlerini etraflıca anlatan ve özür dileyen,
  anlattıklarını, anlatmak zorunda olduğundan değil karşısındakine gerçekten birşeyler vermek istediği için yapan özlenesi bir insan.

  bilimsel çalışmaları;

  "ab ile entegrasyonda türk bankacılık sektörünün uyumu" uzman gözüyle bankacılık dergisi, sayı 20, yıl 5.

  "ab sermaye piyasalarıyla bütünleşme sürecinin türkiye'deki sermaye piyasası üzerine etkilerinin araştırılması ", uzman gözüyle bankacılık dergisi, sayı22, yıl 7.

  menkul kıymetleştirme uygulamasının bankalar üzerine etkileri ve değerlendirme, ekonomi başak dergisi (ziraat bankası yayını), sayı 98, yıl 22.

  " imkb alternative for investment potfolios of foreign investors", uludağ üniversitesi, iibf, iktisat.uludag.tr/dergi,cilt 16, sayı1, bahar dönemi, mayıs 1998

  " imkb'de portföy oluşturma stratejilerine bağlı olarak hisse senetlerinin getiri ve riskleri konusunda bazı değerlendirmeler" banka ve ekonomik yorumlar dergisi, mayıs 1998, yıl 5.

  " 12 yılda en çok ne kazandırdı?" ekonomik forum dergisi( türkiye odalar ve borsalar birliği yayını), sayı 11, yıl 4.

  "küçük tasarruf sahiplerinin yönlendirilmesinde yatırım danışmanlığının rolü ", bursa smmm odası dergisi, sayı43, yıl 8.

  " işletmelerin repo işlemlerinin tekdüzen hesap planına göre muhasebeleştirilmesi", bursa smmm odası dergisi, sayı 44, yıl 8.

  " şirket birleşmelerinin nedenleri ve getirdikleri" uludağ üniversitesi. iibf dergisi sayı 1,2 1991

  " sermaye piyasasında kamunun aydınlatılması açısından insider trading, insiderinformation", para ve sermaye piyasası dergisi, ekim 1990.

  " borsaya bir rakip repo ", bursa smmm odası dergisi, sayı 17,kasım 1992, yıl 2.

  karabıyık, lale; ildır ali; "finansal türev ürünlerin muhasebe eğitimindeki yeri " türkiye xvii muhasebe eğitimi sempozyumu, 05.06.1998.

  " türkiye'de mikro finans uygulamasına yönelik çalışmalar" mufad (muhasebe-finans öğretim üyeleri bilim ve dayanışma derneği) muhasebe-finans dergisi, sayı 24, ekim 2004

  " e- finansın gelişimi ve riskler" ekonomik yorumlar dergisi

  " makro istikrar programlarının sermaye piyasaları yoluyla finansman alternatifi üzerine etkileri" ekonomik yorumlar dergisi

  "tl'den sıfır atma operasyonunun etkileri ve çeşitli ülke uygulamalarının karşılaştırılması " çözüm dergisi, istanbul smmm odası yayını, kasım 2004.

  " kriz ve bankacılık" ekonomi başak dergisi (ziraat bankası yayını), yıl 25, ocak-haziran 2001.

  "türkiye'de üniversitelerde muhasebe finansman anabilim dalında görev yapan yardımcı doçentler ile ilgili bir araştırma" mufad, muhasebe finansman dergisi, sayı 10, nisan 2000.

  "kitlerin özelleştirilmesi ve sermaye piyasasındaki rolü" http:/iktisat.uludag.edu.tr/dergi/8/lale/2.htm, cilt 18 sayı 2, bahar dönemi nisan 2000.

  " enflasyonun finansal analiz ve finansal kararlar üzerine etkileri" http:/iktisat.uludag.edu.tr/dergi/8/lale/1.htm , cilt 18 sayı2, bahar dönemi,nisan 2000.

  kaynak: www.uludag.edu.tr
 • 12 haziran 2011 seçimlerinde chp'den bursa'da 6.sıradan aday gösterilmiştir.
 • chp önseçiminde bursa'dan birinci sıraya oturan hanım.
 • chp bursa milletvekili ve 35. olağan kurultayda garantiye alınarak bilim platformundan pm'ye giren profesör. kılıçdaroğlu'nun en yerinde kararı.
 • cumhuriyet halk partisi'nde sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı olmuştur.
 • uludağ üniversitesi iibf de ki en kaliteli hocalarından biridir, kesinlikle ilk üçe girer.
 • bugün yaptıgı konuşmadan anlaşılıyor ki, olay biliniyormuş.
  bu evlatlar hepimizin, demiştir konuşmasında ama kime söylüyorsun? kim anlıcak?
  dinleyennin ve anlayacak olanın insan olması gerekir en başta!
 • bu kadını okuduğum dönemde hoca olarak da çok severdim. ilk milletvekili olma girişimi başarısız sonuçlanmıştı fakat sonunda milletvekili olduğunu öğrendiğimde çok sevindim. sebebi chp'den vekil olması değil doğrucu bir vekil olacağına inancımın tam olmasıydı.

  ensar vakfıyla ilgili olay yerinde araştırma yapması ve yaptığı konuşmada anlattığı şeyler kan dondurucu. çabasından dolayı mutluyum, rezil hükümetin yüzünden çabasının sonuçsuz kalmasından dolayı ise utanç duyuyorum.

  olan hep masuma, fakire, suçsuza, çocuğa oluyor. çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın istemem. sizden çıksın hepsi. yaptığınız her kötülük ağzınızdan, burnunuzdan, malum yerlerinizden kan olarak gelsin. bu da benim en büyük dileğim.