şükela:  tümü | bugün
  • iksv ile dost oldugunuzu bildiren, banka karti formatinda bir karttir.

(bkz: sari lale)
  • iksv'ye rengine göre 350-5000 arası kayme bayılarak sahip olunabilecek ayrıcalık kartı. hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorum.

http://www.lalekart.org/lalekart.asp
  • iksv etkinliklerinde çeşitli kolaylıklar sunan karttır. 4 çeşidi bulunmaktadır. bunlar:

sarı lale kart: öğrenci, öğretim görevlisi ve 65 yaş üstü, senelik 200 tl.

kırmızı lale kart: senelik 350 tl.

beyaz lale kart: senelik 2.500 tl.

siyah lale kart: senelik 5000 tl.
  • şu fiyatlarla göt lalesinden öteye geçememiş karttır.
  • 1 tanesi ile 2 bilet alabilirsiniz en fazla ki bu da ne kadar muhteşem bir kart olmadığının bir göstergesidir.
  • parayı veren bileti çalar sloganıyla ortaya çıkmış kimilerine bilet konusunda ayrıcalık sağlayan abuk sabuk bir kart. başka bir deyişle veriyosunuz 300ü 500ü (neyse artık sizin laleniz) sonra muhtelif festivalin( istanbul film festivali ya da film ekimi mesela) biletleri herkes için piyasaya çıkmadan önce size özel bir satış günü oluyor. oradan istediğiniz filmin istediğiniz seansının istediğiniz koltuğundan biletlerinizi alıyorsunuz ve böylece o pamuk götünüz 5-6 saat sırada beklemediğiniz için rahatsız olmuyor. yani kısacası iksv şöyle diyor 'ya bana para verirsin ve sana rahat rahat istediğin bileti aldırırım ya da git dışarıda 6 saat bekle ve eziyet çek'

son söz:iksv sen bir göt lalesisin.
  • sadece sıra bekleme eziyetinden kurtarmak değil bu kartın marifeti. aynı zamanda biletlere önceden abanma şansı da sunduğu için, bu karta sahip olmayanlara alacak bir festival bileti kalmıyor. bu yıl filmekimi biletlerinin "normal halk" için satışa çıktığı 2 ekim 2010'da biletlerimi aldığım halde galaların hiçbirine, diğer filmlerin de hafta sonu seanslarına bilet bulamadım. bulabildiğim filmler ise en ön sıra gibi en kıyıda köşede kalmış ve istenmeyecek, filmi eziyete çevirecek yerler.

lale kart için bireysel alımlar dışında (2'den fazla alınamaz) da bir kota konması gerektiğini düşünüyorum. yoksa iksv'ye önceden cömert bağışını yapan insanların biletler daha satışa çıkmadan bütün salonu işgal ayrıcalığını aklım almıyor.

tamam, iyi güzel, sanatı sevelim destek olalım da, festivalde izlemeye talip olduğu filme alacağı bilet dışında parasını bastırmayanın festivaldışı bırakılması anlaşılır gibi değil. anlayamıyorum değil, anlayışla karşılamıyorum bunu. bi' halk vardı, noldu ona, nasıl tanışacak bu insanlar festivalle o zaman?

mecliste gruplaşma var! toplanın anasını satayım.

son söz: iksv; lale sensin kart da sana girsin.
  • "buluşma noktaları" adı altında anlaşmalı oldukları söylenen bazı mekanların karttan ve iksv ile yaptıkları anlaşmadan bihaber olmaları nedeniyle vadedilen indirimlerden faydalanamayabileceğiniz kart. karşılıksız da olsa iksv'ye destek olmak güzeldir hoştur o ayrı.
  • dönen reklamların mesajı göte giren şemsiye açılmaz temalıdır.
  • iksv'nin film festivaline gitsem ve bunun hiç bitmemesini dilesem de; sanata destek olun diye bize kakalamaya çalıştıkları bu kartla, sanattan ziyade ancak yürüttükleri kapitalist politikaya ve anlaşmalı firmalarına destek olacağımızı anlamış bulunmaktayım. bir film öncesinde, kartı tanıtmak için yanıma gelen ben yaşlarında bir kız ballandıra ballandıra anlattı kartı ve üstelik öğrenciler için sarı kart 125 tl dedi. bir de kredi kartına 5 taksit yapmasınlar mı? kartı başka hangi mekanlarda indirim amaçlı kullanabileceğimi gösteren bir broşür tutuşturdu elime. o an kahkahalar atmamak için dudağımı ısırarak gayet ciddi bir ifade takınmak zorunda kaldım. zira mekanlar bırakın bir öğrenciyi, normal bir insan evladının girebileceği mekanlar bile değil. zaten lale karta ben o parayı verdikten sonra, broşürdeki mekanlardan birine gidip de 10 tl'lik çayı %10 indirimle (evet ne büyük indirim değil mi!!) 9 tl'ye niye içeyim ki? bir taraflarıma giren o kart parasıyla 6 ay boyunca 1 tl'ye bile çay içmem ben.